Kategooriad:
Vali kategooria
Jaga seda:
N 20. mai 2021 kell 19:00 - 20:30
Course

0

Vestlused Ingvariga “Konfliktid ja leppimine”

1,5 h
Eesti keel
OL-20052021

Oled sa leplik inimene või satud sagedasti konfliktidesse? Oled sa selle peale mõelnud, et miks tekivad konfliktid? Kas vastuolude kõrvaldamine on üldse võimalik?

Konfliktiks võib nimetada lahkheli või arusaamatust, mille tulemusena tekib emotsionaalne pinge. Selle pinge tekkimiseks peab olema reeglina vähemalt kaks osapoolt, kui tegemist ei ole sisemise konfliktiga, mida esineb ka sageli. Mil sa viimati endas kahtlesid? See ongi sisepinge!

Ilmselt on iga inimene oma elus kellegagi konflikti läinud. See algab juba maast madalast, kui tekib huvide, vajaduste või väärtushinnangute kokkupõrge. Kindlasti mäletad mõnd situatsiooni juba lasteaia päevilt, mil keegi su mänguasja käest rabas või sinu liivalossi ära lõhkus. Kas asusid võitlusse või tõdesid nukralt, et temaga sa enam ei mängi või läksid hoopis kasvatajale kaebama? Mäletad, mis tunne sul oli?

Lasteaia liivakastist on konfliktid nüüd kolinud koduseinte vahele, kontorisse ja igale poole, kus kohtad partnereid, kes hakkavad üksteise vastu tegutsema selle asemel, et teha koostööd. Konfliktid ilmnevad kõikjal - kuhu me ka ei vaataks. Pingeid, tagakiusamist ning sallimatust on nii kultuuride- ja riikide vahelistes suhetes, kolleegide vahel ja pereelus. Koostöö ei laabu, lihtsates asjades ei jõuta kokkuleppele, see segab elu, ja olgem ausad, ajab närvi!

Ühelt poolt on konfliktis tegemist oma huvide ellu viimisega, teisalt aga vastaspoole alla surumisega. Oled ilmselt proovinud ka probleemi ignoreerida, kuid siis mingil hetkel ikka prahvatab vimm, mis on ajaga kogunenud.

Võib-olla areneb ebakõla nii kaugele, et mängu tuleb viha, süüdistamine, solvumine, halvustamine ja alandamine? Teise nägemine ja kohalolu ärritab niivõrd, et temaga katkestatakse suhted. Teinekord isegi aastateks. Paraku on ka neid lugusid, mis leiavad leppimise alles surivoodil...kui sedagi.

Oled nõus, et konfliktid on alati seotud emotsionaalse käitumisega? Aga oled sa mõelnud, et emotsioone saab vabastada ja võib-olla siis konflikte enam ei tekigi?

Kas konflikt võib olla ka konstruktiivne? Kui tihti oled kohanud selliseid tiime, kes otsivad süüdlase asemel lahendust ja tegutsevad teadlikult? Kas oled veendunud, et sinu tõde ongi tõde? Oled valmis muutuma?

Selles vestluses avab Ingvar Villido konfliktide tagamaad ja osutab hoopis teistmoodi lahendusele.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng - teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Loengu läbiviija

Ingvar Villido on Teadliku Muutuse Kunsti kursuste sarja looja, Human OÜ asutaja, kriya jooga õpetaja, Lilleorus asuva kriya jooga keskuse asutaja ja nõukoja liige. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast ning selle töö tulemusena on ta ajakohastanud iidsed kriya jooga teadmised tasemele, mis on arusaadavad ja praktiliselt kasutatavad kõikide kaasaegsete inimeste poolt. Tema loengutel ja kursustel on osalenud kokku üle 15000 inimese Eestist ja välismaalt, kelle hulgas on erinevate valdkondade esindajaid, alates üliõpilastest kuni ettevõtjate ja tippjuhtideni.

Registreerumine

20.00 €

OSTA

Loengule saab registreeruda üks osaleja korraga.
Peale makse sooritamist saadame teile loengus osalemise lingi meilile. Osalemise link on mõeldud vaid individuaalseks kasutamiseks.

Palume veenduda, et internetiühendus oleks piisavalt stabiilne loengu jälgimiseks ja liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust.

Loengu sisu on autoriõigustega kaitstud ja selle salvestamine ei ole lubatud.

Loeng on registreerunutele järelvaadatav:
Saadame 3-4 päeva pärast loengu toimumist osalejatele salvestuse lingi, mis on seejärel seitse päeva aktiivne.
Järelvaatamise võimalust saab kasutada ka, kui online aeg ei sobi. Palume selleks enne loengut registreeruda, sel juhul saame saata hiljem samadel tingimustel salvestuse lingi, mille said loengus osalenud.

Lisainfo


Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada Zoom Meetings. Rakendus on saadaval nii App Store’s, Google Play’s kui rakenduse kodulehel.

Rakenduse Zoom Meetings paigaldamine seadmesse:

Windows arvuti (PC): minge rakenduse kodulehele ja laadige alla ning paigaldage oma arvutisse "Zoom Client for Meetings"

Mac arvuti: minge rakenduse kodulehele ja laadige alla ning paigaldage oma arvutisse "Zoom Client for Meetings"

Android telefon või tahvelarvuti: laadige Google Play'st alla "Zoom Cloud Meetings"

iPhone/iPad: laadige App Store'ist alla "Zoom Cloud Meetings"

Veendumaks, et Zoom Meetings teie seadmes avaneb ja toimib, saate kasutada testülekannet (test meeting).
1. Avage see siin lingil: https://zoom.us/test
2. Vajutage sinisele nupule "Join"
3. Seadme ekraanile ilmub aken, kus on vaja vajutada "Zoom" või "Open".
4. Kui testülekanne (test meeting) on avanenud, avaneb aken, kus on must või hall taust ja all nupud "audio", "video", "share" jne. Nüüd on teie seade ülekande jälgmiseks valmis. Loengu ülekandega liitumiseks kasutage piletiga koos saadetud linki.

Rohkem juhiseid leiab Zoom abilehelt.


Anname oma parima, et pakutavad koolitused, loengud ja salvestised oleksid praktilise väärtusega ning juhendaksid kuidas elus häid muutuseid läbi viia.

Siiski juhime tähelepanu, et Human ei saa vastutada selle eest, et konkreetne koolitus, loeng või salvestis vastaks täielikult igale ootusele või vajadusele.

Human pakub koolitusi, loenguid ja salvestisi “nii nagu need on" (ingl k "as is") põhimõttel ega vastuta järgneva eest:

- koolituse, loengu või salvestise konkreetsele kliendile mistahes eesmärgil sobivuse ning tema ootustele ja vajadustele vastavuse eest;

- selle eest, et koolitusel, loengul või salvestises käsitletavate teemade kohta esitatud info on täielik ja ammendav või vastab kliendi poolt eeldatud teabele;

- koolitusel, loengul või salvestises esitatud teabe kasutamise eest ega kasutamisest tekkida võivate tagajärgede eest.

Koolitusel, loengul või salvestises pakutav ei ole ettenähtud asendama meditsiinilist nõustamist, ennetust, diagnoosi või ravi. Seetõttu ei tohi omandatut kasutada haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks ega määratud ravi asendamiseks. Tervisega seotud probleemide korral tuleb pöörduda nõu ja abi saamiseks arsti poole.

Human vastutab osalejale tekitatud kahju eest üksnes juhul kui Human on kahju põhjustanud tahtlikult või raske hooletuse tõttu või kui seadusest tulenevalt ei ole vastutuse välistamine võimalik.

Kontakt

Human OÜ | teadlikmuutus@human.ee | +372 621 0108

Autoriõigused

Human 2.0 Upgrade Yourself logo ja Teadliku Muutuse Kunst on ettevõtte Human OÜ registreeritud kaubamärgid. Koolitusmaterjali paljundamine, levitamine, avalik esitamine või tõlkimine teise keelde on lubatud ainult Human OÜ eelneval kirjalikul loal. Ingvar Villido on Teadliku Muutuse Kunsti kursuste autorina andnud litsentsilepingu alusel Human OÜ-le eksklusiivsed õigused haridusprogrammi sisu haldamiseks, korraldamiseks, vahendamiseks, levitamiseks ja esindamiseks muudes ärilistes toimingutes.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
  • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X