Kategooriad:
Vali kategooria
Jaga seda:
N 4. veebruar 2021 kell 19:00 - 20:30
Course

0

Vestlused Ingvariga “Distants ja lähedus”

1,5 h
Eesti keel
OL-04022021

“Oleme lähedal, hoiame distantsi” kõlas eelmisel aastal nagu mantra paljude suust. Ühest küljest on füüsilist kokkusaamist ja koosolemist täna tõesti vähem. Ei käida kontoris, vaid vesteldakse zoomis. Kallistamise asemel viibatakse.

Lähedus on leidnud uusi väljendusviise.

Sotsiaalse olendina vajavad inimesed teise inimese lähedust olgu siis füüsilist või emotsionaalset või kasvõi teadmisena, et võid alati kellegi poole pöörduda. See annab justkui kindlustunde, et sul on oma sotsiaalne võrgustik.

Iga inimene vajab turvalist seotust talle oluliste inimestega. Lähedusevajadus võib aga olla väga vastuoluline tunne. Kord soovime olla lähedased, kuid vahel ei kannata me seda välja, see tundub lämmatav ja ahistav.

Psühholoogid on jõudnud arusaamisele, et inimene areneb kogemuste najal. Isiksuse kujunemisel on oluline, millise läheduskogemuse lapse eest hoolitsevad täiskasvanud talle pakuvad. Rahutuse, hirmu, ärevuse ja muude emotsionaalsete reaktsioonide puhul vajab laps, et keegi võtab ta sülle, rahustab ja lohutab, on temaga füüsiliselt kontaktis. Kui oleme lapsepõlves lähedusega seoses tundnud vastakaid tundeid, võib täiskasvanuna lähedus olla hirmutav. Mõnikord on kogemused meid õpetanud, et kui lasta keegi lähedale, siis saan haiget - seega tasub eemale hoida, ükskõikne paista.

Siin on ka palju stereotüüpset hinnangut. Tihtipeale arvatakse, et mehed on need, kes soovivad suuremat distantsi. Mehi on nii kasvatatud ja sotsialiseeritud. Tuleb tuttav ette, kuidas mees saab ise hakkama, mehed ei nuta, mehel nii ei sobi teha jne?

Oled kindlasti pannud tähele, et tihti kasutavad inimesed väljendit, et ma vajan aega ja oma ruumi, vajan omaette olemist. Läheduse ja distantsi pingevälja tajutakse lapseeast kuni surmani paljudes suhtevormides - vanema-lapse suhtes, paarisuhtes, sõprussuhetes ja isegi tööalastes suhetes.

Kuid millest siin tekivad probleemid? Miks vahel loome mugavat distantsi olukordade või inimestega, kes meile ei meeldi? Miks mõnikord tundub, et keegi lämmatab meid oma lähedusega? Millest tuleb tõeline lähedus ja hoolivus? Kuidas see väljendub?

Mis on ligimesearmastus? Ilmselt oled kogenud, et olles füüsiliselt koos või paarisuhtes, ei pruugi inimesed veel olla lähedased. Mida teha, kui distantsihoidmist tajutakse eemaletõukamise ja hoolimatusena?

Kuidas erinevatest läheduse- ja distantsivajadusest tingitud pingetest hoiduda?

Kuidas tõelist armastust ja lähedust saavutada, kui hirm haiget saada tõukab meid eemale?

Selles vestluses toob Ingvar Villido välja distantsi ja läheduse suhte tagamaad ning juhatab teed üksolemisse kõigega.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng - teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Loengu läbiviija

Ingvar Villido on Teadliku Muutuse Kunsti kursuste sarja looja, Human OÜ asutaja, kriya jooga õpetaja, Lilleorus asuva kriya jooga keskuse asutaja ja nõukoja liige. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast ning selle töö tulemusena on ta ajakohastanud iidsed kriya jooga teadmised tasemele, mis on arusaadavad ja praktiliselt kasutatavad kõikide kaasaegsete inimeste poolt. Tema loengutel ja kursustel on osalenud kokku üle 15000 inimese Eestist ja välismaalt, kelle hulgas on erinevate valdkondade esindajaid, alates üliõpilastest kuni ettevõtjate ja tippjuhtideni.

Registreerumine

20.00 €

OSTA

Loengule saab registreeruda üks osaleja korraga.
Peale makse sooritamist saadame teile loengus osalemise lingi meilile. Osalemise link on mõeldud vaid individuaalseks kasutamiseks.

Palume veenduda, et internetiühendus oleks piisavalt stabiilne loengu jälgimiseks ja liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust.

Loengu sisu on autoriõigustega kaitstud ja selle salvestamine ei ole lubatud.

Loeng on registreerunutele järelvaadatav:
Saadame 3-4 päeva pärast loengu toimumist osalejatele salvestuse lingi, mis on seejärel seitse päeva aktiivne.
Järelvaatamise võimalust saab kasutada ka, kui online aeg ei sobi. Palume selleks enne loengut registreeruda, sel juhul saame saata hiljem samadel tingimustel salvestuse lingi, mille said loengus osalenud.

Lisainfo


Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada Zoom Meetings. Rakendus on saadaval nii App Store’s, Google Play’s kui rakenduse kodulehel.

Rakenduse Zoom Meetings paigaldamine seadmesse:

Windows arvuti (PC): minge rakenduse kodulehele ja laadige alla ning paigaldage oma arvutisse "Zoom Client for Meetings"

Mac arvuti: minge rakenduse kodulehele ja laadige alla ning paigaldage oma arvutisse "Zoom Client for Meetings"

Android telefon või tahvelarvuti: laadige Google Play'st alla "Zoom Cloud Meetings"

iPhone/iPad: laadige App Store'ist alla "Zoom Cloud Meetings"

Veendumaks, et Zoom Meetings teie seadmes avaneb ja toimib, saate kasutada testülekannet (test meeting).
1. Avage see siin lingil: https://zoom.us/test
2. Vajutage sinisele nupule "Join"
3. Seadme ekraanile ilmub aken, kus on vaja vajutada "Zoom" või "Open".
4. Kui testülekanne (test meeting) on avanenud, avaneb aken, kus on must või hall taust ja all nupud "audio", "video", "share" jne. Nüüd on teie seade ülekande jälgmiseks valmis. Loengu ülekandega liitumiseks kasutage piletiga koos saadetud linki.

Rohkem juhiseid leiab Zoom abilehelt.


Anname oma parima, et pakutavad koolitused, loengud ja salvestised oleksid praktilise väärtusega ning juhendaksid kuidas elus häid muutuseid läbi viia.

Siiski juhime tähelepanu, et Human ei saa vastutada selle eest, et konkreetne koolitus, loeng või salvestis vastaks täielikult igale ootusele või vajadusele.

Human pakub koolitusi, loenguid ja salvestisi “nii nagu need on" (ingl k "as is") põhimõttel ega vastuta järgneva eest:

- koolituse, loengu või salvestise konkreetsele kliendile mistahes eesmärgil sobivuse ning tema ootustele ja vajadustele vastavuse eest;

- selle eest, et koolitusel, loengul või salvestises käsitletavate teemade kohta esitatud info on täielik ja ammendav või vastab kliendi poolt eeldatud teabele;

- koolitusel, loengul või salvestises esitatud teabe kasutamise eest ega kasutamisest tekkida võivate tagajärgede eest.

Koolitusel, loengul või salvestises pakutav ei ole ettenähtud asendama meditsiinilist nõustamist, ennetust, diagnoosi või ravi. Seetõttu ei tohi omandatut kasutada haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks ega määratud ravi asendamiseks. Tervisega seotud probleemide korral tuleb pöörduda nõu ja abi saamiseks arsti poole.

Human vastutab osalejale tekitatud kahju eest üksnes juhul kui Human on kahju põhjustanud tahtlikult või raske hooletuse tõttu või kui seadusest tulenevalt ei ole vastutuse välistamine võimalik.

Kontakt

Human OÜ | teadlikmuutus@human.ee | +372 621 0108

Autoriõigused

Human 2.0 Upgrade Yourself logo ja Teadliku Muutuse Kunst on ettevõtte Human OÜ registreeritud kaubamärgid. Koolitusmaterjali paljundamine, levitamine, avalik esitamine või tõlkimine teise keelde on lubatud ainult Human OÜ eelneval kirjalikul loal. Ingvar Villido on Teadliku Muutuse Kunsti kursuste autorina andnud litsentsilepingu alusel Human OÜ-le eksklusiivsed õigused haridusprogrammi sisu haldamiseks, korraldamiseks, vahendamiseks, levitamiseks ja esindamiseks muudes ärilistes toimingutes.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
  • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X