Kategooriad:
Vali kategooria
Jaga seda:
N 24. september 2020 kell 19:00 - 20:30
Course

0

Vestlused Ingvariga “Autopiloodil või teadlikult?”

1,5 h
Eesti keel
OL-24092020

Igaüks meist teeb asju nii, nagu me oleme harjunud tegema. Sest nii on mugavam, meile sobivam. Kogu meie elu on täis selliseid harjumusi - harjumus võtta just selline seisukoht, teha just sellised valikud. Kui me küsime endalt - miks just selline valik, siis võime vastuseks saada, et nii tundub meile õigem. Aga miks tundub õigem? Miks ühele tundub üks asi õige, aga teisele tundub hoopis teine asi õige? Põhjus asub harjumuslikkuses, me teeme oma valikuid nii, nagu ajalooliselt oleme neid harjunud tegema. Teisiti öeldes - see on automaatpiloot. Niimoodi, autopiloodil, saab kogu oma elu ära elada. Aga mis elu see on?

Kas sa oled rahul sellega, et suurem osa Sinu energiast jm ressurssidest kasutatakse ära autopiloodina tuntud ajuvõrgustike poolt, jättes pea olematu koguse uute võrgustike ja oskuste rajamiseks? Just ressursside arukas kasutus määrab, kas saavutatakse geniaalsus või kordub rutiin.

Ilmselt nõustuvad siinkohal kõik, et nad töötavad enamasti autopiloodil. Kindlasti oled kogenud seda, et võid sõita töölt koju tuttavlikku rada pidi näiliselt justkui ümbritsevat märkamata. Kui teeme midagi ammu selgeksõpitut - nagu näiteks juhime autot, valmistame süüa, peseme nõusid - oleme ise nö vaikerežiimil ilma nendele tegevustele aktiivselt tähelepanu pööramata. Automaatselt tegutsemas oleme ka siis, kui reageerime sündmustele või kellegi sõnadele. Näiteks, kui keegi ütleb sulle, et sa teed seda asja valesti või sinu idee ei kõlba kuhugi.

Kui teadlikkus puudub, võib ilmselt õigustatult nimetada inimese seisundit “uneks” või “teadvusetuseks”. Kõik, mis sel ajal toimub, on sinu juhtimise alt väljas või sinu poolt teadvustamata ehk alateadlik. Oleme harjunud tegutsema nii ja me ei kahtlegi, et saab ka teisiti. Automaatsed reaktsioonid ehk harjumused võtavad meilt teadvelolemise võime.

Me õpime niimoodi automaatpiloodil tegutsema juba väga varakult. Õpime selliseks jäljendades ja korrates. Tavaliselt teeme asju nii nagu teised teevad: teeme nii nagu oleme näinud, kuidas teised teevad või oleme kuulnud, kuidas seda on teinud teised. Samas, kui innovatsioon tähendab, et tehakse midagi sellist, mida teised ei tee!

Kuhu jääb siis innovatsioon ja inspiratsioon? Kuidas saavutada ahaa-efekt? Kas märkad, mida sa üldse päevast-päeva teed? Kas kõik, mis su elus juhtub, käib sinu tahtmist mööda või juhtub see automaatselt? Kes juhib sinu teadlikkust sel ajal kui sina seda ei juhi? Mis siis, kui on võimalik sellest unest ärgata ja automatismist teadlikuks saada? Kas teadvustatud seisund võib saada sinu igapäeva elu osaks? Mis on üldse teadvus, teadlikkus ja teadvustamine? Millised kvaliteedid on võimalikud, kui õppida märkama ja vabastama automatisme?

Selles vestluses suunab Ingvar Villido tähelepanu automaatpiloodilt teadlikule tegutsemisele ning loob võimaluse innovatsiooniks.

Sündmus on sarjast Ingvar Villido loengud

"Vestlused Ingvariga" on uus loengusari, mis toimub intervjuudena ja milles tuleb käsitlusele inimese areng - teekond läbi elu. Ingvar Villido vastab küsimustele ning avab sügavamalt inimeste jaoks elulisi teemasid, andes ka praktilisi teadmisi, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta. Intervjueerib Aigi Vahing.

Pakume soovi korral sünkroontõlget inglise ja vene keelde, palume ette teatada teadlikmuutus@human.ee

Loengu läbiviija

Ingvar Villido on Teadliku Muutuse Kunsti kursuste sarja looja, Human OÜ asutaja, kriya jooga õpetaja, Lilleorus asuva kriya jooga keskuse asutaja ja nõukoja liige. Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast ning selle töö tulemusena on ta ajakohastanud iidsed kriya jooga teadmised tasemele, mis on arusaadavad ja praktiliselt kasutatavad kõikide kaasaegsete inimeste poolt. Tema loengutel ja kursustel on osalenud kokku üle 15000 inimese Eestist ja välismaalt, kelle hulgas on erinevate valdkondade esindajaid, alates üliõpilastest kuni ettevõtjate ja tippjuhtideni.

Registreerumine

20.00 €

OSTA

Loengule saab registreeruda üks osaleja korraga.
Peale makse sooritamist saadame teile loengus osalemise lingi meilile. Osalemise link on mõeldud vaid individuaalseks kasutamiseks.

Palume veenduda, et internetiühendus oleks piisavalt stabiilne loengu jälgimiseks ja liituda Zoom keskkonnaga hiljemalt 5-15 minutit enne loengu algust.

Loengu sisu on autoriõigustega kaitstud ja selle salvestamine ei ole lubatud.

Loeng on registreerunutele järelvaadatav:
Saadame 3-4 päeva pärast loengu toimumist osalejatele salvestuse lingi, mis on seejärel seitse päeva aktiivne.
Järelvaatamise võimalust saab kasutada ka, kui online aeg ei sobi. Palume selleks enne loengut registreeruda, sel juhul saame saata hiljem samadel tingimustel salvestuse lingi, mille said loengus osalenud.

Lisainfo


Ülekannet saab jälgida nii arvutist, nutitelefonist kui tahvelarvutist. Selleks tuleb seadmesse paigaldada Zoom Meetings. Rakendus on saadaval nii App Store’s, Google Play’s kui rakenduse kodulehel.

Rakenduse Zoom Meetings paigaldamine seadmesse:

Windows arvuti (PC): minge rakenduse kodulehele ja laadige alla ning paigaldage oma arvutisse "Zoom Client for Meetings"

Mac arvuti: minge rakenduse kodulehele ja laadige alla ning paigaldage oma arvutisse "Zoom Client for Meetings"

Android telefon või tahvelarvuti: laadige Google Play'st alla "Zoom Cloud Meetings"

iPhone/iPad: laadige App Store'ist alla "Zoom Cloud Meetings"

Veendumaks, et Zoom Meetings teie seadmes avaneb ja toimib, saate kasutada testülekannet (test meeting).
1. Avage see siin lingil: https://zoom.us/test
2. Vajutage sinisele nupule "Join"
3. Seadme ekraanile ilmub aken, kus on vaja vajutada "Zoom" või "Open".
4. Kui testülekanne (test meeting) on avanenud, avaneb aken, kus on must või hall taust ja all nupud "audio", "video", "share" jne. Nüüd on teie seade ülekande jälgmiseks valmis. Loengu ülekandega liitumiseks kasutage piletiga koos saadetud linki.

Rohkem juhiseid leiab Zoom abilehelt.


Anname oma parima, et pakutavad koolitused, loengud ja salvestised oleksid praktilise väärtusega ning juhendaksid kuidas elus häid muutuseid läbi viia.

Siiski juhime tähelepanu, et Human ei saa vastutada selle eest, et konkreetne koolitus, loeng või salvestis vastaks täielikult igale ootusele või vajadusele.

Human pakub koolitusi, loenguid ja salvestisi “nii nagu need on" (ingl k "as is") põhimõttel ega vastuta järgneva eest:

- koolituse, loengu või salvestise konkreetsele kliendile mistahes eesmärgil sobivuse ning tema ootustele ja vajadustele vastavuse eest;

- selle eest, et koolitusel, loengul või salvestises käsitletavate teemade kohta esitatud info on täielik ja ammendav või vastab kliendi poolt eeldatud teabele;

- koolitusel, loengul või salvestises esitatud teabe kasutamise eest ega kasutamisest tekkida võivate tagajärgede eest.

Koolitusel, loengul või salvestises pakutav ei ole ettenähtud asendama meditsiinilist nõustamist, ennetust, diagnoosi või ravi. Seetõttu ei tohi omandatut kasutada haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks ega määratud ravi asendamiseks. Tervisega seotud probleemide korral tuleb pöörduda nõu ja abi saamiseks arsti poole.

Human vastutab osalejale tekitatud kahju eest üksnes juhul kui Human on kahju põhjustanud tahtlikult või raske hooletuse tõttu või kui seadusest tulenevalt ei ole vastutuse välistamine võimalik.

Kontakt

Human OÜ | teadlikmuutus@human.ee | +372 621 0108

Autoriõigused

Human 2.0 Upgrade Yourself logo ja Teadliku Muutuse Kunst on ettevõtte Human OÜ registreeritud kaubamärgid. Koolitusmaterjali paljundamine, levitamine, avalik esitamine või tõlkimine teise keelde on lubatud ainult Human OÜ eelneval kirjalikul loal. Ingvar Villido on Teadliku Muutuse Kunsti kursuste autorina andnud litsentsilepingu alusel Human OÜ-le eksklusiivsed õigused haridusprogrammi sisu haldamiseks, korraldamiseks, vahendamiseks, levitamiseks ja esindamiseks muudes ärilistes toimingutes.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
  • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X