Uued Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) õpetajad seitsmest riigist alustavad koolitustega jaanuaris 2021!

Jaanuaris 2021 alustavad koolitustega 37 uut Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) õpetajat seitsmest riigist – Eesti kõrval Ameerika Ühendriikidest, Saksamaalt, Soomest, Taanist, Venemaalt ja Makedooniast.

Iga uus õpetaja on läbinud TMK I-II koolitajate ligi 400-tunnise intensiivõppe programmi, mis algas 2020. aasta märtsis. Programmi käigus lihviti nii TMK tehnikate sisulist tundmist kui ka seda, kuidas neid teistele edasi anda. Koolituste tsükli edukalt läbinud õpetajad panevad oma teadmised ja oskused proovile esimeste koolitustega jaanuaris ja veebruaris. Sertifikaadid antakse uutele õpetajatele üle märtsis.

„Tegemist on kogenud praktikutega, kes on juba oma elu ise muutnud,“  tunnustab TMK meetodi looja Ingvar Villido uusi õpetajaid.  „Nad näevad selles väärtust – elu on läinud kordades paremaks, stabiilsemaks ja sellest on tekkinud võime aru saada ka teiste probleemidest, millele pole leitud lahendust. See ongi nende motivatsioon õpetajaks kasvada ja teisi aidata.“

Tervikliku enesearengu meetodina jõudis TMK inimesteni esmakordselt 2008. aastal. 30 aasta pikkusel kriya-jooga tehnoloogia mõju ja tulemuste uurimisel pani Ingvar kokku teadmised ja tehnikad, mis võimaldavad inimesel vabaneda kroonilistest probleemidest, märkimisväärselt muuta oma igapäevaelu, saades paremaks inimeseks, elades täisväärtuslikumat elu. TMK aluste kohta võib lugeda lähemalt käsiraamatust „Emotsioonid. Inimkonna suurim sõltuvus“. Tuhanded inimesed Eestis ja välismaal on õpetatud seda meetodit ise kasutama.

„Olen vahel öelnud, et TMK on koolides õpetamata jäänud peatükk, mis võimaldab inimesel endal aru saada, mis temaga toimub ja kuidas seda turvaliselt muuta, saades paremaks inimeseks,“ selgitab Ingvar Villido õpetajate missiooni.

Tutvu uute õpetajatega, kes teevad jaanuaris ja veebruaris TMK I-II eksamikoolitusi. Kui mõni koolitaja sind inspireerib ja sooviksid just tema koolitusel osaleda, võta koolitajaga julgelt ühendust.

Uued koolitajad

Eesti

Angela Uuna

Olen arendusjuht Eesti väikeettevõttes, hetkel kahe väikese lapsega kodune ema. TMK praktik olen alates aastast 2008. Leidsin endas tasakaalu ja rahu. Avastasin, kuidas olla lihtsalt õnnelik iga päev. See kõik aitas kaasa ka edule tööelus. Oma väikeste laste kõrvalt olen õppinud, et nemad on meie kõige suuremad juhid ja õpetajad. Värske emana ei tea me tihti, mida oma beebiga ette võtta, me pole harjunud kuulama oma sisemist häält, nii ei mõista me tihti, mida laps nutuga öelda tahab ja see tekitab frustratsiooni. Tüüpiliselt süüdistame ennast ja tunneme, et oleme emana läbi kukkunud. Miks ta ei maga? Miks ta ei söö? Pinged kuhjuvad. Siin ei aita tegelikult mingi raamat ega kellegi nõuanded, vaid teadmine, mida on vaja teha. See sisemine taip on meil olemas, kuid selle teadmise varjutavad kahjuks emotsioonid ja kontseptsioonid. Kui palju õnnelikumad saaksime olla vanematena, kui võtaksime kasutusele TMK!

Annika Allikmäe

Olen 20 aastat tantsu- ja joogaõpetajana aidanud inimestel teadlikkuse kasutamise kaudu leida praktilisi lahendusi oma probleemidele. Selle aja jooksul olen olnud tunnistajaks ka mitmele totaalsele muutusele inimese isiksuses ja saatuses. Pika praktilise kogemuse tulemusena töös inimestega on tekkinud intuitsioon leida hetkes sobiv lähenemine. Olen aidanud tantsijaid ja tippsportlasi, tean muusikute ja näitlejate argipäeva ning selle probleeme ja väljakutseid. Näen, kuidas TMK aitab saada selgust probleemi sisus ja pakub praktilisi tööriistu, et leida väljapääs. Olen Ingvar Villido õpilane alates 1998. aastast ning praktiseerinud TMK-d alates selle sünnist enam kui kümme aastat tagasi.

Anžela Kerig

Ametilt kooliõpetajana tean, kui tihti tekivad õpetaja töös stressirohked olukorrad. Tean oma kogemusest, mida tähendab läbipõlemine ja krooniline ajapuudus või kui keeruline on jõuda kokkuleppe või ühise arusaamiseni, kui sinu ees on vihane kolleeg, solvunud laps või meeleheites elukaaslane. 

TMK praktik olen alates 2008. aastast. Nende teadmiste abil avastasin sisemise rahu ja pideva teadveloleku seisundi. Sain lahti mind kogu elu saatnud uskumusest, et elu peab raske olema. Kadus ära pidev kiirustamine, vajadus anda nõu, kõiki abistada ning enam ei torma maailma parandama. Elades üle viie aasta Austraalias, kus puutusin kokku eri kontinentidelt pärit ja eri rahvusest inimestega, märkasin, et kõigil tekivad sarnased automaatsed reaktsioonid, mis on alati probleemide põhjuseks.  

Nüüd aga tean, et minu elus ei ole enam probleeme – on vaid ülesanded, mis vajavad lahendust. Tahangi teid õpetada (vene keeles), kuidas oma elu efektiivsemaks ja paremaks muuta.

Eve Soppe 

Olen töötanud kinnisvaraäris 26 aastat. Olen käinud läbi kogu tippjuhi emotsionaalse kadalipu: selleks, et töös säilitada külma pead ja olla edukas, ignoreerisin emotsioone ja surusin neid alla. Pürgisin kogu aeg edasi ja uskusin, et juhi ametikoht ja suurem sissetulek annab rahu ja kindlustunde. Ootasin teiste inimeste tunnustust ja heakskiitu, soovides olla hea inimene. Heaolu saavutamiseks kasutasin ületöötamist – aga heaolu ei saabunud kunagi. Olin rahulolematu ja vihastasin kergesti. 2004. aastal õppisin esimesed TMK tehnikad, teadvustamist olen praktiseerinud 20 aastat. See on mulle andnud teadmise, kuidas igapäevaelu kiires elutempos rahulik, nutikas ja arukas püsida, nii et meie kõigi elukvaliteet tõuseks. Lisaks tööle kinnisvaras juhendan ma ka kriya hatha jooga tunde.

Evelin Rosenberg

Olen töötanud enam kui 15 aastat juristina suurettevõtetes. Välisele edule vaatamata aga tundsin end sisemiselt katki ja seda ei leevendanud ka tore pere, ilus kodu ja hea töö. Mul oli palju hirmu, kurbust, üksindust, ärevust, ebakindlust, rahulolematust iseendaga ja madal enesehinnang – kõik see, mida kogevad need, kes on pärit keerulisest perest. See rikkus mu rahu ja tasakaalu, põhjustas konflikte peres ja häiris suhteid lastega. Pingeid kruvis üles intensiivne juristikarjäär, ootustele vastamine tööl ja kodus tekitas stressi ja väsitas. Täna tean, et tegelikult sellist „tavapärast kannatust“ elus olema ei pea. Rahulolematus iseendaga ei ole normaalne, ärevusest tingitud unehäired ei ole normaalsed, ootamatud vihapursked ja sellele järgnev süütunne ei ole normaalne. Sellest kõigest saab vabaneda kui ebavajalikust. Elu sai minu jaoks uued värvid, kui õppisin 2014. aastal ära TMK tehnikad ja hakkasin neid iga päev rakendama. Nüüd avastan ja imetlen elu sellisena nagu ma poleks kunagi suutnud ettegi kujutada!

Heidi Grenman

Kõige suurem kasu, mida TMK annab inimesele, on selgus, rahu ja võimalus oma elus ohjad enda kätte võtta. Sisuliselt annab TMK võimaluse ükskõik milliseks muutuseks, olenemata akadeemilisest kraadist, perekonnaseisust, positsioonist tööl, rahalisest olukorrast või muust näitajast. Selline on minu enda kogemus, kui ma 2013. aastal jõudsin Ingvar Villido juurde TMK I-II kursusele. Kursuse esimesel päeval muutus kõik, st ma sain paugust realistiks, hakkasin nägema asju nii nagu need tegelikult on, ja ületöötanud firmajuhist sai uus inimene. TMK abil tegin umbes kuue kuuga elus täisrevisjoni ja taandasin välja kõik selle, mis polnud tegelikult väärtuslik. Muuhulgas loobusin hästitasuvast juhitööst ja positsioonist edukas rahvusvahelises kontsernis, kellele olime mõned aastad varem müünud oma finantsjuhtimisega tegelenud pereettevõtte, ning vahetasin kasumile orienteeritud ettevõtluse missioonipõhise mittetulundussektori vastu. Ma muutusin üliefektiivseks, tekkis palju vaba aega ja lõpuks ometi oli mul aega tegeleda nende asjadega, mis mind tegelikult huvitasid. Umbes kolm aastat hiljem, Šveitsis õppides, taipasin ma, et kõik on muutunud ja ma olen mängus tagasi, aga see mäng ei olnud enam kellegi teise juhitud, vaid seda juhtisin mina ise. Selle mängu nimi oli „Minu elu“.

Valdav osa minu tööst on olnud seotud erinevate organisatsioonide ja ettevõtete nõustamisega. Pole ühtegi organisatsiooni ilma inimesteta selle taga. Seega olen ma tegelikult nõustanud inimesi – kuidas nende organisatsioone üles ehitada, arendada, koostööd teha. TMK I-II koolitajana on mul võimalik taas rakendada neid samu oskusi, aga mitte kasumi teenimiseks vaid inimeste aitamiseks.

 

Indrek Verro

Olen töötanud 15 aastat treenerina ning juhendan täna Eesti rannavolle koondist. Terve elu olen tundnud huvi inimese vastu, iseenda vastu. Mismoodi ma funktsioneerin? Miks me oleme sellised nagu me oleme? Alguses oli see huvi rohkem seotud füüsilise keha ja selle võimetega. Seetõttu olen tegelenud paljude erinevate spordialadega ning õppisin ka treeneriks. 15 tööaasta jooksul olen juhendanud väga erinevaid inimesi: nii tippsportlasi, väikesi lapsi kui ka vanaisasid ja vanaemasid. Minu põhieesmärk treenerina on aidata inimesel saavutada tema enda poolt püstitatud eesmärgid, olgu need siis millised tahes. Alates 2014. aastast TMK praktikale toetudes olen õppinud inimest sügavuti tundma ja tänu sellele oskan nüüd juhendada viisil, mis aitab nende eesmärkide poole liikuda palju täpsemalt ja detailsemalt. Ma näen inimest kui tervikut ja oskan seostada tema füüsise arengut või arenematust emotsioonide ja mõtetega. Olen õppinud praktika kaudu, et nende vahel on väga tugev seos. See teadmine on andnud suure eelise minu juurde treenima jõudnud inimeste arengule.

Jaanus Viese

Olen endine valgekrae, ökomässaja ja maailmamuutja.  Minu jaoks pidi kõik olema looduslik ja loomulik. Olin vastu nii kaasaegsele toidule, ehitusele, riietele kui ka kogu linnalikule eluviisile. Tänu sellele, et ma ei suutnud taluda linnaelu intensiivsust, põgenesin 2006. aastal Tallinnast kaugele metsade vahele elama. Maaelu idüll aga purunes kiiresti, elu muutus majanduslikult väga raskeks. See tõi minus esile palju kurbust, vihastasin teiste inimeste peale, masenduses muutusin passiivseks ja loobusin kergekäeliselt töövõimalustest. Olin kibestunud, et inimesed ei ela looduslikult. Lõpuks pettusin lisaks maailmale ka iseendas ja oma jõuetuses. TMK kursuselt 2012. aastal sain sügava mõistmise, et kõik need vastuolud said alguse nendest samadest emotsioonidest minu enda sees. Vabanesin  kurbusest, vihast ja teiste süüdistamisest. Mõistsin, et pole põhjust pettuda ei endas ega teistes, isegi mitte poliitikutes ega suurkorporatsioonides. Loodusega kooskõla tekib siis, kui meil ei ole enam automaatseid emotsioone, mis sunnivad meid üha rohkem tarbima, et tunda ennast hästi. Siin ei aita revolutsioon. Aitab vaid igaühe isiklik sisemine muutus.

Janet Tenso

Mul on bakalaureusekraad ärijuhtimises ning magistrikraad turunduses. Minu suurim proovikivi elus on olnud aga ületada üksioleku tunne, mis on saatnud mind teismeeast peale. Sõbrad käisid pidudel ja suhtlesid kampades, kuid mind ei huvitanud see üldse. Kasvasin teistest lahku. Tahtsin teada, mis on elu mõte. Otsisin täiuslikkust, alguses füüsilisest kehast, ja tegin iga päev 2–3 tundi trenni. Tundsin, et olen teistest parem ja targem. Samas kartsin inimestega suhelda, sest oli hirm, et mida nad minust arvavad. Sisemine hukkamõist enda ja teiste suhtes – ükskõik milles oli alati täiuslikkusest puudu – kasvas ajapikku nii suureks, et ma ei suutnud asju lõpetada, koostöösuhted takerdusid, tekkis tardumus ja depressioon. Nägin ainult vigu. Täiuslikkuse püüdluses olin loonud endale tohutud sisemised kammitsad. Kui vabanesin kriitikast ja rahulolematusest, siis õppisin kiiresti inimestega hästi läbi saama. Suhtlemine pakub mulle rõõmu ja ma ei karda näidata ennast sellena, kes ma olen.  TMK-d praktiseerin alates 2007. aastast.

Kadri Janson

Ma töötan igapäevaselt loomaarsti ja õppejõuna ning olen kolme lapse õnnelik ema. TMK-d olen aktiivselt praktiseerinud alates 2010. aastast. Olen nende teadmiste kasutamise abil saanud ise oma elu juhiks ja saavutanud palju püsivaid positiivseid muutusi nii era- kui ka tööelus. Olen õnnelik, et minu varem stressirohkest loomaarstitööst on kadunud kõhklused, ärevus ning hirm eksimise ees ja ma saan oma tööst taas rõõmu tunda. Olen õnnelik, et rahulolematus ja kiirustamine ei riku enam minu suhtlemist lähedaste ja armsate inimestega. Olin varem väga emotsionaalne ja see põhjustas ka minu lähedastele palju kannatusi, minu elu olulised osad purunesid. Kuna ma ei tahtnud endale sellist katkist elu, siis otsisin päris pikalt lahendusi eri õpetustest. Esimesed reaalsed muutused andis mulle TMK kursus. Olen iseenda peal katsetades saavutanud veendumuse, et TMK tõesti töötab. Arvan, et see teadmine väärib ka teistega jagamist, et kõik saaksid oma igapäevasest elust rohkem rõõmu tunda.

Kai Laanmets

Olen töötanud sisearhitekti ja disainerina 22 aastat. TMK juurde jõudsin 2015. aastal oma eriala tõttu. Minu töös on väga palju muutujaid – iga projekti juures rohkem kui sada, mis tuleb ilusaks tervikpildiks kokku sobitada. Sain aru, et olin valikute ja otsuste tegemisel väga ebaefektiivne, kõik võttis väga palju aega. Olin pidevas ajahädas, kuid ma ei saanud aru, kuhu mu aeg kaob. Nägin lähenevat kapseldumist ja läbipõlemist. Koos ebakindlusega kasvas rahulolematus iseendaga. TMK tehnikate abil avastasin kiiresti aega röövivad mittevajalikud tegevused ja ebakõlad. Leidsin, et mulle omast süsteemsust ja ratsionaalsust varjutasid ebakindlus, kõikuv enesehinnang, segadus sisemaailmas, kapseldumine – mida aeg edasi, seda rohkem. Emotsionaalse fooni taandudes taasavastasin enda loovad omadused ja sisemise rahu, sain juurde otsusekindlust, leidsin otsitud efektiivsuse, aga ka täielikult muutunud elulaadi.

Kertriin Petrov

Hariduselt olen keemia magister ja tunnen seetõttu väga hästi verekeemiat – keha kui laborit, inimese biokeemiat. Olles praktiseerinud TMK-d kaheksa aastat, olen saanud leevendust mitmete kroonilistegi haiguste puhul – tervis on läinud palju paremaks. Samuti olen vaba ärevusest ning depressioonist, mille tõttu ei suutnud vahel voodistki tõusta. Varem oli mul väga madal enesehinnang, nüüd olen hukkamõistust iseenda osas vabanenud. Minu ja abikaasa keeruline suhe on tänaseks muutunud õnnelikuks. Emana olen rahulik, teadlik, tolerantne. Minu jaoks on olnud oluline uurida välja, kuidas lapse kasvades rõõm ja taiplikkus õppimise protsessis ei kahaneks. Tänu TMK-le näen lapsi tervikuna ja nüüd tean lahendust, kuidas õpetada lapsi nii, et avaldub naturaalne õppimise protsess. Hetkel olen koduõppe õpetaja, ettevõtja, terapeut ja hatha-jooga õpetaja. Tunnen, et mul on missioon õpetada kasutama TMK-d nii, et ellu toodud muutused taandaksid nii suhte- kui ka terviseprobleemid ning inimene saaks häälestuda pigem terviklikkusele.

Kristiina Põllu

Olen erialalt stsenograaf ehk lavastuskunstnik. Töötasin aastaid Pärnu Endla Teatri ja seejärel Vanemuise teatri peakunstnikuna; lõin kaasa Tartu Uue Teatri loomises. Rajasin pere suurepärase elukaaslasega, kellest tänaseks on saanud ka mu abikaasa. Kuid kogu väline edu ei toonud lahendust minu sisemisele kurbusele, üksindusele ja ebakindlusele. Kõik, mis oli minu sees alates lapsepõlvest, oli kogu aeg minuga. See kõik jõudis kriitilise piirini. TMK kursustele jõudsin kuus aastat tagasi. Olin selleks hetkeks jõudnud olukorda, kus kasvav rahulolematus ei lasknud mul enam õigupoolest  midagi ette võtta. Ma olin loobunud tööst teatrikunstnikuna, olin rahulolematu oma koduse eluga, otsisin lahendust erinevate esoteeriliste praktikate abil ja kogesin, et ükski neist ei paku tegelikku abi. Kuus aastat tagasi TMK kursustel sain ma teada, mis mul tegelikult viga oli, nägin lahendusi, mida iseseisvalt ei näinud. Tehnikaid rakendades avastasin muutused. Täna on mul ülihea suhe abikaasaga; heameelega löön kaasa erinevates teatriprojektides. Ma ei põe ega nuta, tundub isegi kummaline mõelda, et seda varem ühtelugu tegin. Selle asemel on rohkem esil loomulik sisemine selgus, rahu ja rõõm. Öeldakse, et õnn algab iseendast. Kuidas see aga päriselt toimib ja toimub? Seda õpingi õpetama.

Kristjan Jung

Tööalaselt olen pikka aega olnud tegev ajakirjanduses. Olen töötanud teletoimetaja ning saatejuhina, teinud erinevaid ajakirju, lisaks töötanud Tartu ülikoolis kommunikatsiooni ja IT valdkonnas ning korraldanud üritusi. Viimased kaheksa aastat tegelen kommunikatsioonitööga looduskaitse valdkonna start-up-firmas Rewilding Europe. Me otsime uusi viise looduslike protsesside taastamiseks, katsetame neid eri piirkondades ja pakume siis lahendusi laiemaks kasutamiseks. Töövälisel ajal huvitun fotograafiast, biohäkkimisest, investeerimisest, uuest tehnoloogiast ja kirjandusest, mis aitab maailma mõista. Olen abielus ning nelja lapse isa, seega ka perekondlikud proovikivid kogu oma kirevuses on mulle tuttavad. TMK-d olen praktiseerinud umbes viis aastat ning selle tulemusel kogen enda elus varasemast märksa vähem reaktiivsust, ka negatiivsetes olukordades suudan enamasti näha lihtsalt informatiivset osa ning emotsionaalseid ärritajaid (nt viha, pettumus, enesehaletsus jmt) kas ei koge üldse või oskan neist kiiresti vabaneda ega jää nende meelevalda praadima. Olen veendunud, et sõltumata valdkonnast aitab TMK olla kõikides tegevustes tõhusam, avatum ja arukam. Tahaksin väga neid oskusi ka Sinuga jagada, et Sul oleks elus rohkem valikuid ja julgust neid teha!

Kristjan Mauer

Olen majandusharidusega tippjuht. Kahjuks kandus ajapikku töö ka eraellu, koju, ja see ei mõjunud hästi suhetele mind ümbritsenud inimestega. Koduses elus vajati toetust ja mõistmist, mida mina ei näinud ja seetõttu ei suutnud pakkuda. Tekkisid mõrad.

Tänaseks olen TMK-d praktiseerinud kuus aastat. Praktika tulemusena olen lahti saanud negatiivsusest, vihast, ärritumisest. Saan nüüd paremini aru, kui suurel määral need mulle varem omased emotsioonid mind ennast ja mind ümbritsevaid inimesi mõjutasid. Lisaks sellele vabanesin depressioonist ja õppisin elus toimuvate muutustega hästi kohanema. Näen, et TMK praktiseerimine võimaldaks vältida paljusid probleeme lähisuhetes, mis omakorda võiks aidata ära hoida või ümber pöörata paljusid katkisi suhteid ja õnnetuid lapsepõlvi. Kui ma oleksin varem teadnud, milleni üks või teine emotsionaalne seisund võib lähisuhtes viia, siis ma oleksin kindlasti oma käitumist korrigeerinud, et oma lähedasi säästa. Mida ma praegu teha saan, on see, et jagan teistega oma kogemusi ja teadmisi, et nemad võiksid õppida minu vigadest ilma neid kordamata. See võimaldaks inimestele paremaid lähisuhteid luua või neid parandada.

 

Kristo Reinhold 

Oma pikaajalise juhikarjääri jooksul olen läbinud erinevaid kursusi ja koolitusi, praktiseerinud juhtimisalaseid teadmisi, kuid tulemused on osutunud enamasti lühiajaliseks. See puudutab nii iseenda kui ka teiste motivatsiooni asju ära teha, efektiivsuse kasvatamist, keskendumisvõime suurendamist ja kõike muud, mis täna on enamikule inimestest peamiseks katsumuseks. Lisaks teema, kuidas ühendada tööelu oma eraelu ja hobidega nii, et ei tekiks liigset stressi ja läbipõlemist. Inimestena oleme õppinud hoidma oma emotsioone vaos ja neid kontrollima, kuid pikaajaliselt selliselt tegutsedes pinged kogunevad ja emotsioonid kasvavad üle pea. Olles tänaseks praktiseerinud TMK-d kolm-neli aastat iga päev, suudan tagada sisemise rahu ja tasakaalu. Juhina seisan endiselt igapäevaelus silmitsi erinevate situatsioonidega – väljakutsetega, aga suudan täna nende kõigiga oluliselt paremini toime tulla. Sisemised pingekolded on vähenenud ega tekigi enam. Varasemalt püüdsin muuta teisi inimesi. Muudan täna ennekõike iseennast ja maailm muutub seejärel ise.

Marika Ivandi

Õpetaja ja koolitajana olen töötanud üle 30 aasta, sh rohkem kui 20 aastat õppe- ja koolijuhina. Koolitanud ja nõustanud olen umbes 300 koolis ja lasteaias. Juhi ja koolitajana muretsesin sageli üle, olin ebakindel, ma ei olnud enda arvates piisavalt hea. Töötasin aina rohkem, et olla piisav, kuid sellega kaasnesid läbipõlemine ja magamajäämisraskused. Täna seisan õpetaja, koolitaja ja juhina rahuliku, rõõmsa ning enesekindlana ka suurema inimgrupi ees. Kasutan TMK tehnikaid juba viis aastat nii oluliste inimestega individuaalselt kohtudes kui ka suuri gruppe õpetades, ka erinevatest keerulisematest olukordadest välja tulemiseks. Tuleviku Hariduse SA juhatuse liikmena vean eest TMK Kooli õppeprogrammide õpilastele ja õpetajatele õpetamist ning programmide mõju-uuringu läbiviimist. Ühtlasi juhin Lilleoru Põhikooli, kus lapsed riiklikule õppekavale lisaks õpivad harjutuste ning mängude kaudu paremini keskenduma ja oma emotsioone haldama. Olen näinud, kui hästi TMK hariduse lisamine õppesse lastele mõjub – nii teiste lastega suhtlemisel kui ka õppe omandamisel. Mul on hea meel, et saan selliselt laste arengule kaasa aidata.

Mati Link

Olen „arvutis“ töötav insener ja töötanud ka CAD konstrueerimistarkvara tehnilise toe spetsialistina. Olen tuttav nii edasilükkamise kui ka süvenemisraskustega, lisaks sellele tean, et arvutiinimeste takistused tööga hakkama saamisel ei teki ainult arvutiprogrammi käitumisest. Tihti mõjutab töös üles kerkivate probleemide lahendamist enda emotsioonidest mõjutatud suhtumine töövahendisse, klienti, kolleegi, ümbrusesse. Olles aga praktiseerinud TMK-d alates aastast 2017, olen saavutanud suurepärase keskendumisvõime, kadunud on edasilükkamine ning töötan sageli hoopis nauditavas voo seisundis, kus kõik sujub ja laabub. Eemaldades TMK abil emotsionaalse suhtumise töövahenditesse ja töökeskkonda, saab inimene rahuliku sisemaailma, et süveneda ja kasutada omaenda tarkust kõikide ülesannete arukaks lahendamiseks. Olen ka suhetes targem ning oskan teha koostööd kõigiga, sellistena nagu nad on, kuna enam ei teki vastupandamatut impulssi teisi inimesi enda järgi paika panna. Näen TMK kasu enda elu põhjal ja olen seetõttu inspireeritud TMK-d teistele edasi õpetama.  

Merle Ruzitš

Olen omandanud kõrghariduse pere ja laste kõrvalt, töötanud nii lasteaia- kui ka klassiõpetajana, eripedagoogina ning alustanud ja vedanud edukat MTÜ-d. Kõik need olukorrad on toonud kaasa pingelisi aegu, kuid TMK on viinud mind lahendusteni: kuidas armastada ja toetada oma last, jääda rahulikuks jonniva või provotseeriva lapsega lasteaias või koolis, olla terve täiskasvanu, kui tuled katkisest lapsepõlvest; murda varjatud stressi-migreeni ring.

Viis aastat TMK praktikat on tervendanud minu sise- ja välismaailma.  Olen rahulikum ja õnnelikum inimene, kes vaatab maailma avastava ja mõistva pilguga. Olen õppinud oma lähedasi uuesti armastama, lõpetanud enesesüüdistamise, vabanenud aastaid piinanud migreenist. Olen kogenud, et TMK praktiseerimine aitab mul olla efektiivne, mõistev, toetav ja loominguline oma töös.

Merle Soidla

Töökogemusi oman mitmes valdkonnas, nii tegevjuhina kui ka teenindajana. Pidasin oma elu täiesti normaalseks, tavaliseks eluks. Olin nii harjunud endas peituva varjatud hirmuga laste ja lähedaste turvalisuse, töökoha ja sissetuleku säilimise pärast. Aeg-ajalt kerkis minus esile üksindustunne. Avastasin Teadliku Muutuse Kunsti kursused ja sain teada, et probleemi põhjus on selles, mida tunnen. Võtsin kasutusele õpitud teadmised ning mõistsin, et saan olla hooliv ka muretsemata. Elu saab olla ka kerge, lihtne ja kulgemise voos.

Praegu olen ettevõtja finantsteenuste alal, lisaks toimetan mahemesinduses ja juhendan hatha¬-jooga tunde. Peres on neli last ja rõõmu toovad ka lapselapsed. Tean, et võimalus muutuseks on kõigil, lootusetuid olukordi pole olemas, ja sinu parema elu mõjud ulatuvad kaugemale sinust enesest.

Õpetan TMK-d, sest olen seda ise praktiseerinud üle kümne aasta. Minu elu on muutunud efektiivsemaks ja lisandunud on uusi võimalusi. Vabanesin  kroonilisest ajapuudusest, mistõttu on jäänud rohkem aega enesele ja lähedastele. Muutused toimusid siis, kui tegin otsuse, et ei taha enam kannatada.

 

Peep Palts

Olen kaheksa aastat tegelenud finantsturgudel kauplemisega. Edukas kauplemises mängib kõige suuremat rolli korras psühholoogia. Hirm, ärevus, ahnus, frustratsioon ja võidujoovastus on paraku iga kaupleja igapäevased kaaslased. TMK tehnikad võimaldavad erinevatest häirivatest emotsioonidest aga kiiresti vabaneda. Täna tean öelda, et emotsioone ei pea kartma, alla suruma ega nende eest põgenema – need saab vabastada. Selge pea ja distsipliini hoidmine on kaupleja edu vundamendiks. TMK aitab laduda selle vundamendi! Olen TMK tehnikaid rakendanud peaaegu 12 aastat. TMK tehnikate kasutamine muudab selgeks ning arukaks. Olulisimaks väärtuseks pean oma tegeliku identiteedi leidmist ja sellele toetumise võimalust igapäevases elus. Kursusel õpitav inimese viie keha süsteem on loonud arusaamise enese ja teiste inimeste sisemaailma toimimisest. Tänu sellele saab vältida segadust nii enesega hakkama saamises kui ka teistega suheldes. TMK tehnikate abiga on kõik mu lähisuhted muutunud kvaliteetsemaks, sest olen osanud ennast muuta. Tule sinagi kursusele!

Riste Keskpaik

Olen lõpetanud semiootika eriala ja õpetanud erinevaid inimese-keskkonna suhteid puudutavaid ainekursusi mitmes Eesti kõrgkoolis. Kraadiõppurina viibisin ka aasta Toronto Ülikoolis. 2007. aastal jõudsin oma elus punkti, kus ees terendav akadeemiline karjäär ja ladus veeremine ühiskonna etteantud rööbastel ei rahuldanud enam minu sisemist vajadust elada tähendusrikast ja mõtestatud elu. Erinevate sündmuste ja kokkusattumuste tõttu jõudsin TMK teadmiste juurde, mis aitasid mul läbida suuri elumuutusi ja avastada sisemine rahulolu. Täna on mul vabadus tegeleda ainult südamelähedaste asjadega ja oskus suhtuda ette tulevatesse raskustesse kui õppimist nõudvatesse väljakutsetesse. Olen õnnelikus kooselus ja poja ema. Õpin jätkuvalt edasi, sest olen mõistnud, kui vähe me tegelikult tunneme iseennast ja maailma, sealjuures suur osa neist teadmistest põhineb usul ja maitse-eelistustel.

Tarvo Tobbi

Olen töötanud IT-toe spetsialistina era- ja avalikus sektoris. Täna olen autor ning ettevõtja. Juba varasest noorusest alates olen olnud otsija, isegi teadmata, mida otsin. Tänaseks mõistan, et olen otsinud tõde ehk midagi, mis on püsiv ja korratav. Nii kestis otsimine aastaid ja selle käigus toimusid mitmed suured muutused. Näiteks avastasin, et mul on füüsiline keha, kuid ma ei ole see, et mul on emotsioonid, kuid ma ei ole need, et mul on mõtted, kuid ma ei ole needki. ja Seejärel tekkis loogiline küsimus, et kuidas ma seda kõike tean, ja nii avastasin oma teadlikkuse. Kõik need kogemused lõid segi kogu seni õpitu. Olenemata sellest, kellega kohtusin ja oma kogemustest rääkisin, ei osanud keegi selgitnuga toimuvat. Lõpuks soovitati mul osaleda TMK koolitusel, kus Ingvar Villido selgitas, mida ma olin avastanud. Nüüd, viis aastat hiljem, olen segadusest vabanenud ning praktiseerin TMK tehnikaid iga päev . Minu teekond jätkub, aga olen piisavalt valmis, et neid teadmisi teistele edasi õpetada. Muutused, mis on TMK tehnikate rakendamise tulemusena minu elus toimunud, on olnud väga head ja selle tulemusena soovin, et ka teistel läheks elus paremini.

Toomas Õunap 

Olen koolitaja, ettevõtja ja joogaõpetaja. Olen lõpetanud TTÜ, EBS-i ja Neijingi Hiina meditsiini kooli ning juhtinud nii tööstus- kui ka kinnisvaraettevõtteid, sadamat. Viimased kümme aastat olen olnud koolitaja. Tippjuhina kogesin nii stressi kui ka läbipõlemist, täielikku kurnatust ja lakkamatut seljavalu. Erinevais olukordades käivituvad emotsioonid toovad tihti teisigi kannatusi – tekitavad probleeme endale ja teistele ning kõrvalmõjudena lihaspinged. Täna tean, et paljusid probleeme, nagu pinges turi ja kael, selja jäikus ja valu, jalgade ja käte pinged, saab oluliselt leevendada või lahendada Teadliku Muutuse Kunsti kursuste tehnikatega. Sa võid otsida ja leida oma füüsilise keha pingete leevendamiseks ajutisi lahendusi, kuid TMK tehnikad võimaldava vabaneda pingete algpõhjusest ja lahendused on püsivad. See töö iseendaga vabastab aega teistelegi Sinu jaoks olulistele tegevustele. Läbisin TMK kursused siis, kui need 12 aastat tagasi loodi, ning sellest ajast olen integreerinud neid tehnikaid ja teadmisi isiklikku ellu. Saadud tulemused võimaldavad mul õpetada ja inspireerida teisi teadlikult oma elu muutma. Pingutamine võib tuua sulle edu, aga oskus oma pingeid ja emotsioone vabastada toob sulle rahulolu.

Venemaa

Vadim Voropaev

Olen olnud kolmteist aastat ettevõtja ja kaks aastat investor. Varem oli mul pingelistes olukordades palju erinevaid reaktsioone. See pani mind vahel ebamõistlikke otsuseid tegema. Samas  ei kuulanud ma teisi inimesi, 95 protsendil juhtudest kuulasin ainult iseennast. Võrreldes kolme aasta taguse ajaga, kui ma TMK-ga alustasin, olen nüüd palju rahulikum ning püsin enda keskmes. Samuti oskan teisi kuulata ja see aitab mul teha tulemuslikumaid otsuseid. Harrastan tennist ja mul on kodus kaks last. Pärast seda, kui õppisin kursustel tundma oma tõelist olemust, on muutunud ka minu elu tööl, pere ja spordiga tegeledes palju lihtsamaks ja nauditavamaks. Nüüd tunnen ka elu teist poolt – elu kestva sisemise õnnelikkusega, mis ei sõltu minu ümber toimuvatest sündmustest. Praegusel ajal on elu minu jaoks suur kingitus ja põnev mäng. Soovin neid teadmisi teiega jagada.

 

Soome

Kelly Lintula

Olen õppinud õigusteadust ja töötanud juristina. Tööl kasvasid sisemised pinged vahel väga suureks. Mõtted olid pidevalt tööga seotud, isegi puhkehetkedel. Kas tegin ikka õigesti? Oli kõhedus ja hirm valesti tegemise ees. Tundsin hirmu ja viha, kui keegi pani kahtluse alla minu tehtud töö kvaliteedi. Olles praktiseerinud TMK-d nüüdseks neli aastat, tean, et kõike saab tegelikult parandada ja korrigeerida. Kõige osas saab kokku leppida. Ja mis kõige tähtsam – mul on minu tegelik rahu nüüd pidevalt olemas. Soomes, kus elan ja töötan, võetakse nt emotsionaalselt talumatuks muutunud tööolukordade puhul sageli haigusleht. Mina olen aga TMK abil tööstressist täielikult vabanenud. Mul on seljataga ka vaimselt vägivaldse abielu keeruline lahutus. Kogesin sel ajal palju hirmu. Nutsin palju. Mingil hetkel avastasin, et nutan iga päev. Rõõmu polnud. Psühholoog kirjutas unerohud ja andis teada, et masendusrohtusid saab ka, kui vaja. Otsustasin, et see pole minu puhul lahendus ning otsisin intensiivselt teist väljapääsu. Leidsin TMK kursuse. Käisin kursusel, kuulasin, sain aru. Mõistsin, et see ongi lahendus minu jaoks. Hakkasin intensiivselt emotsioone vabastama. Selle tulemusel vabanesin unerohtudest ühe nädalaga. Esimest korda elus sain hirmudest vabaks. Üle kümne aasta kogunenud hirmukogemustest lahti saamine nõudis pikemat aega. Praegu kogen kergust, lihtsust, head enesetunnet. Kergus suureneb päev-päevalt ja soovin seda võimalust väga ka teistele õpetada.

Taani

Friederike Hertel

Ma olen professionaalne kontsertpianist ja muusikaõpetaja. TMK-d hakkasin praktiseerima 2014. aastal, et vabaneda ülepingest, stressist, lavahirmust ja depressioonist, mis kuuluvad paljude muusikute, näitlejate ja kunstnike igapäevaellu.  Meil tuleb päevast päeva ja õhtust õhtusse esineda absoluutsel tipptasemel. Sellest ajast on mu energiatase, fookus ja loomingulisus mitmeid kordi paranenud. Teadlikkust kasutades taanduvad probleemid lihtsalt ülesanneteks, mis vajavad lahendust. Lahendused tulevad seejuures tihtipeale imelisel viisil, sest TMK võimaldab mul vaadata asju avatud meele ja südamega. See on muutnud ja parandanud ka minu suhteid teiste inimestega ning sellest on alguse saanud ilusad suhted ja koostöö. Olen tänulik võimaluse eest jagada seda tarkust ka teistega.

Saksamaa

Daniela Gjuroska-Gogarty

Olen IT-insener, kel on laialdased kogemused mitme multikultuurilise meeskonna juhtimisel. Olen kahe teismelise lapse ema. Nii tööalaselt kui ka isiklikus elus on mõistmine ja suhtlemine heade suhete loomise nurgakivid. Kasutasin tihti loogikat ja teravat taipu, kuid emotsioonid, eelarvamused, isiklikud veendumused ja eneseõigus viisid mind pidevalt enda ja teistega konflikti, põhjustades pettumust, viha ja valu. Alustasin TMK praktiseerimist 2009. aastal pärast kohtumist Ingvar Villidoga kriya-jooga retriidil. Ta tutvustas, mis on teadlikkus ja kuidas saan seda praktiliselt rakendada. Kõik oli nii lihtne ja kohe arusaadav. Sellest ajast alates olen tegelenud TMK integreerimisega oma igapäevaellu ja näen selle sügavale ulatuvat kasu kõigil tasandeil, eriti oma suhetes ja igapäevases suhtluses. Oma töös olen leidnud autentse juhtimisstiili, mida kohandan vastavalt reaalsetele sündmustele ja oludele. Laste puhul pean oluliseks kasvatada usaldust ja mõistmist, mida on vaja eriti nüüd, kui nad on alustamas iseseisvat elu.

Kaidi Tamm 

Töötan jätkusuutliku arengu eksperdi, õppejõu ja praktikuna. Uurisin ühiskondliku muutuse protsesse Euroopas üle kümne aasta. Pärast semiootika magistrantuuri Tartus ja sotsioloogia doktorantuuri Saksamaal olen alates 2015. aastast arendanud ja õpetanud säästva mõttelaadi ja jätkusuutliku eluviisiga seotud aineid ülikoolis, ja juhendanud üliõpilasi. TMK-d olen nüüdseks praktiseerinud 11 aastat, sest leidsin sealt lihtsad, kuid sügavalt praktilised vastused mind teismeeast huvitanud elulistele küsimustele. Varem tundus mulle sageli, et näen olukordi teistest selgemini, tundsin end inimeste eest vastutavana ja püüdsin nii kodus kui ka tööl teiste arusaamu ja käitumist muuta. Kui asjad vaatamata jõupingutustele “„õiges suunas“ ei liikunud, pettusin, tundsin end olude ohvrina ja olin rahulolematu, mis ei mõjunud hästi ei mu tervisele ega suhetele. Nüüd teen teisiti – selle asemel, et teistelt muutust nõuda, olen ise muutus, mida maailmas näha tahan. Leidsin TMK-s isikliku jätkusuutlikkuse saavutamise meetodi, mis säästab mu ressursse ja võimaldab olla mitte läbipõlenud ja maailma hädade pärast kannatav, vaid sisemiselt paigas, nüüd ja praegu elav täisväärtuslik inimene. Õppisin end sügavuti tundma ja olen varasemaga võrreldes kordades rahulolevam, tolerantsem, arukam, lahkem, tulemuslikum ja inspiratiivsem. Oleme abikaasaga TMK toel tulnud läbi mõlema jaoks rasketest aegadest ja meie suhe on täna parem kui kunagi varem. Oleme ka oma kahele lapsele rahulikumad, teadlikumad ja rõõmsamad vanemad. Õpetan TMK-d, et rohkematel inimestel oleksid teadmised ja vahendid oma elu teadlikuks juhtimiseks. Iseenda muutmise abil saame toetada ka teisi.

Makedoonia

Biljana Gjuroska

Elukutselt olen ma arst ja töötanud arstina 15 aastat. Samuti olen tegutsenud täiendmeditsiini vallas,  spetsialiseerudes homöopaatiale. Tulin TMK kursustele 2012. aastal. Olen alati otsinud võimalust süvendada teadmisi ja arusaamist elust ning iseendast. Kahe lapse emana on olnud minu ülesandeks olla hea lapsevanem; olen õppinud, mida see tähendab. Kui pidin ühendama oma klassikalise ja täiendmeditsiini praktika, ei olnud ma rahul, sest mulle paistis, et ei jõua inimeste probleemide tegeliku tuumani. TMK-ga hakkas kõik paika loksuma. Arstina alustades nägin, et paranemisprotsess algab seestpoolt ja seda saab juhtida ainult inimene ise. Ravija ülesanne on aidata ravitaval saada vaatlejaks, et too näeks oma probleemi objektiivsemalt. Minu isiklik kogemus TMK-ga kinnitas veendumust, et iga füüsilise häire taga on vastav muster emotsioone ja mõtteid, mida TMK kohe ka lahendada võimaldab. TMK-s tuntud viie keha süsteem on kaardina kasulik kõigile tervisevaldkonna ajatundjatele. Nüüd saan olla patsiendiga töötades avatum ning aidata taastada tema emotsionaalset tasakaalu, mille puudumine on sageli füüsiliste kaebuste põhjuseks. Homöopaatia ja allopaatia toetavad seda protsessi veelgi. Niisuguse seose loomisel muutub paranemine ning tervise taastamine  kasvamise ja teadmiste ammutamise teekonnaks nii spetsialisti kui ka patsiendi jaoks.

Ameerika Ühendriigid

Brandain (Ben) Mac Domhnaill

Ma kasvasin üles Iirimaal, kuid elan nüüd San Franciscos, kus juhin ehitusfirmat. Ma olen praktiseerinud TMK tehnikaid alates 2018. aasta novembrist. Nagu paljud minu alal, olin ka mina pidevalt vihane. Elasin end ehitusobjektil teiste peal välja nii rängalt, et inimesed ei soovinud enam minuga koos töötada ja nii kaotasin kliente. Pärast seda, kui õppisin viha vabastama, toimusid kiired muutused: inimestele meeldib minu juures töötada ja kliendid tulevad tagasi uute tellimustega. Minus oli ka palju segadust: muutsin kogu aeg oma meelt, ma polnud kindel, mida elus tahan. See polnud koormav mitte ainult mulle, vaid ka inimestele minu ümber. Nüüd näen asju selgemalt, suudan langetada otsuseid ja jääda nendele kindlaks. Elu on nii palju meeldivam, kogen tõelist õnne ja vabadust. Veel natuke aega tagasi ma ei uskunud, et see on võimalik, sest raevu, ärevuse, hirmu ja depressiooni koorem oli nii suur.

Joe (Joseph) Sanchis 

Professionaalselt olen lisaks juhtivaile kohtadele Ameerika edumeelsemais ettevõtteis olnud ka investeerimistaustaga tehnoloogiaettevõtja. Olen olnud mitme sotsiaalse mõju, innovatsiooni ning teadlikkuse valdkonnas tegutseva mittetulundusühingu juhtkonnas. Olen alati huvitunud enesearengust ja professionaalsuse saavutamisest esmalt praktiku ning seejärel juhendajana mindfulness´i ja vaimsuse vallas, aga ka juhi ja tippjuhtide coach´ina. Alates 2017. aastast, kui alustasin TMK praktiseerimist, olen saavutanud elus märkimisväärseid võite. Samuti olen aidanud tuua TMK Ameerikasse. Olen täielikult pühendunud sellele, et aidata inimestel muuta oma elu: saavutada eesmärgid, õnnelikkus, sisemine tasakaal, elada mõtestatud ja täisväärtuslikku elu, omada häid suhteid ja head tervist, saavutada heaolu, jõukus, rõõm ja rahu. Minu meelest on TMK ülipraktiline ja ratsionaalne terviklik süsteem, mis loob sügavaid ja püsivaid muutusi kõigis eluvaldkondades. Olen keskendunud teadliku juhtimise arendamisele nii isiklikus elus, kui ka organisatsioonides ja ühiskonnas. Koolitan ja toetan eesmärgipäraselt tegutsevate teadlike juhtide, teerajajate, spetsialistide ja firmaomanike nii sisemist kui ka välist arengut.

Kadri Kerge

Töötan arhitektina juba 10 aastat New Yorgis, disainides kõrghooneid, elumaju ning suuri arendusprojekte ja planeeringuid üle maailma. Õpingutest peale olen töötanud mitme staararhitekti juures nii Euroopas kui ka USA-s. Näen enda ümber lakkamatut ületöötamist, stressi, loomingulisi kriise, tasakaalu puudumist töö ja eraelu vahel, pidevaid terviseprobleeme. Tipp-büroodes põlevad inimesed läbi keskmiselt aastaga. Ka minu enda elu meenutas sõitu Ameerika mägedel. Avastasin Ingvar Villido esmakordselt 14 aasta eest „Raadio Ööülikooli“ avalikest loengutest. TMK-d olen praktiseerinud alates 2013. aastast. Kursustel omandatud teadmiste abil avastasin, et mul on täiesti uued senitundmatud võimed, mida saan rakendada, kasutades oma teadvuse omadusi. Näha asjade taga nende põhjuseid, ja tulevikku, puhastada oma sisemaailma, alateadvust emotsionaalsest taagast. Nende teadmiste abil olen muutunud üliefektiivseks, keskendumisvõime on väga hea ning mul on pidev heade ideede vool.

Marta-Kristi Põld 

Tööalaselt  on mul kogemusi väike- ja tehnoloogiaettevõtete juhtimisega digiturunduse, meedia tootmise ja spetsialistide kogukonna loomise kaudu. Olen kaua aega tegelenud transformeerimise, mindfullness`i, vaimsuse, tervendamisviiside ja juhendamisega, olles teinud seda suurema osa oma elust. Lisaks sellele aitasin tuua Ameerika Ühendriikidesse TMK (Teadliku Muutuse Kunsti). Olen praktiseerinud TMK-d alates 2017. aastast ja selle tulemusena olen suutnud ravida emotsionaalset valu, stressi ja ärevust ning allasurutud emotsioone. Olen leidnud sisemise tasakaalu, stabiilse õnne, elu eesmärgi ja selguse. Olen  parandanud oma tervist ja heaolu ning tean, kuidas saavutada enda täielik potentsiaal nii sisemiselt kui ka väliselt. Ma olen teinud TMK-ga ühe aasta jooksul rohkem edusamme kui kümne aastaga teiste õpetuste, meetodite ja koolituste abil. Olen alati olnud huvitatud iidsest tarkusest ja tänapäevasest uuendusest, parendamaks inimkonna olukorda. Olen olnud otsija sellest ajast peale, kui mäletan, otsides vastust sellele, kes ma tegelikult olen, mis on minu elu eesmärk ja kuidas oma inimpotentsiaali täielikult ära kasutada. Pühendun aitama inimesi, kes soovivad elada täisväärtuslikku vaimset elu  ning maailmas edukalt hakkama saada.

Olga Green

Olen oma elu jooksul elanud eri riikides ja kogen end seetõttu maailmakodanikuna. Mul on olnud võimalus näha ja jälgida erinevaid kultuure, tavasid, uskumusi. See on aidanud mind projektiarendaja töös. Samuti olen tegelenud fitnessiga nii sportlase kui ka juhendajana. Elades San Franciscos puutun  kokku mitmete inimgruppidega: erineva sotsiaalse ja kultuurilise tausta ning orientatsiooniga, eri rahvusest inimestega. Toetan seetõttu inimestevahelist võrdsust ning leian, et kõik inimesed ja inimgrupid võiksid suhelda vägivallatult. Olen tänaseks praktiseerinud TMK-d peaaegu kolm aastat ning olen hakanud erinevaid inimesi enda ümber veelgi paremini mõistma. Nähes nende raskusi, olen ülimalt inspireeritud andma edasi teadmisi, mida olen intensiivõppe ja isikliku praktika kaudu omandanud. TMK praktika alguses keskendusin distsipliinile, et muuta praktika igapäevaseks ning võtsin eesmärgiks vabaneda kõigist negatiivsetest emotsioonidest ja piiravatest mõttemustritest. Olin varemalt enda ja teiste osas väga nõudlik – kõrgete ootustega. See põhjustas kolleegide hulgas ja pereringis konflikte.

Raimond Sinivee

Olles vanemtarkvarainsener Räniorus ning omades üle viieteistaastast kogemust meeskondades, millelt oodatakse kiireid saavutusi ja kuhu valitakse läbi tiheda sõela, olen pidanud olema pidevalt nö parimas vormis – leidlik ja kiire. Ärevus ja stress on siin ühed suuremad kahjustajad. TMK tehnikad, mida olen tänaseks praktiseerinud kaks aastat, võimaldavad neist „kahjuritest“ lõplikult lahti saada, et olla läbinägelik ja rahulik igas olukorras.

 Selle tulemusena muutusid enne lahendamatuna näivad probleemid hoopis huvitavateks ülesanneteks ja lahenduste leidmine muutus kiireks. Samuti on muutunud koosolekud minu jaoks rahulikeks, keskendun sisule ja lahenduse leidmisele ning asju ei pea nii palju üle rääkima.

 TMK koolitusele läksin ilma eelteadmisteta sellest, tuttava soovitusel. Tuli välja, et see on sihipärase ja paikapidava muutumise tehnikate kogum – universaalne praktika, mitte ainult ühe kindla olukorra jaoks, nagu kehv mälu või liigne emotsionaalsus.

Olen TMK abil vabanenud ka enesehinnanguprobleemidest, hirmust vigade tegemise ees ja hirmust olla mitte aktsepteeritud. Ma olen kuulnud nii palju soovitusi, et lase minna, lase lahti, aga mitte keegi ei kirjelda, kuidas seda tegelikult teha! TMK annab toimivad ja püsivad meetodid probleemide lahendamiseks, siis kui need ette tulevad, ja ei pea pidevalt tegelema järeltegevusega. Mul on nüüd tehnikad, mida rakendades olen saanud lahendada enda probleemid lõplikult. Neid praktilisi tehnikaid koolitan San Joses Californias kohapeal ning veebi kaudu sobivad paremini Ameerika lääneranniku ajavööndis olevad kohad. Koolitused toimuvad inglise keeles.

Susan Duong

Meditsiinitöötajana tervishoiusüsteemis, eriti sel väga raskel aastal, on lihtne kokku variseda ja läbi põleda. Lisaks tööle tuleb tegeleda kannatuste ja valuga (nii füüsiline kui emotsionaalne), mis sind ümbritseb. Kannatad ka ise ning tunned füüsilist ja emotsionaalset valu, kui patsiendid ja juhtkond tööl sulle palju raskeid nõudmisi esitavad. TMK tööriistade kasutamine aitab vabaneda sellistest koormavatest emotsioonidest. Kergendus, mida seejärel tunned, on justkui raske kivirahn veereks õlgadelt ja värske jahe vesi voogaks õrnalt peast varvasteni pärast pikka päeva kuuma päikese käes rügamist! TMK praktiseerimine on aidanud mul leida sisemise rahu. Selles inimkonna poolt loodud meeletus võidujooksus olen hakanud kogema sisemist rahulikkust ja vaikust, mida varem ei kogenud. Suudan ise teadlikult valida perspektiivi, mille kaudu maailma käsitlen ning sellega suhtlen. Varemalt koosnes mu elu peaasjalikult reaktsioonidest kõigele sellele, mis toimus. Olin pidevalt tegutsemisrežiimil: teen asju, sest et ... Samas oli elu täis kõhklusi – polnud sisemist vabadust uurida elu erinevaid radu, olid pigem hirmud, kas saan hakkama sellega, mis teele võib tulla. Tänaseks olen praktiseerinud TMK-d üle kahe ja poole aasta ning võin täie kindlusega öelda: „Tõeline rahu on olemas.“ See aitab mind iga päev isiklikus elus ja töös. Elamine rahuliku ning sihipärasena on meie tegelik loomus.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
  • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X