Kategooriad:
Vali kategooria
Jaga seda:
L 26. märts 2022 kell 10:00 - 17:30
Course

2

Teadliku Muutuse Kunst III: Kontseptsioonide vabastamine 26.03.2022 ja 05.04.2022

1.5 päeva (12 Akad t)
TMK-A-03-2203

Igaüks meist on märganud erinevaid suhtumisi, segadust tekitavaid mõtteid ning keskendumisprobleeme, mis mõjutavad oluliselt elus toimetulekut. Selliseid probleeme esineb kõigil.

Tavaliselt ignoreerime segavaid mõtteid või otsime koolituse, kus õpetatakse häirivat mõtet vähemhäirivaga üle kirjutama ehk kasutama asendusmõtteid. Kahjuks ei ole sellel pikaajalist mõju ega tulemusi, kuna vanad harjumused nii lihtsalt uutega ei asendu, vaid löövad ikka ja jälle välja. Probleemsetele mõtetele lahendust välja mõelda pole võimalik – selliseid lahendusi, mille tagajärjel tulevikus samu probleeme enam ette ei tule, pole olemas. Vigu korratakse süstemaatiliselt ja nende tulemusteks on kannatused. Seetõttu tuleks isikliku jätkusuutlikkuse valguses ennekõike õppida iseseisvalt vabanema olemasolevatest probleemidest viisil, mille puhul ei ole asendust vaja.

Automatism valib käitumisviisi välisele mõjurile reageerides mõne sekundi jooksul ja see ei sõltu üldse su enda tahtest ega arukusest. Nii väljenduvad alateadlikud käitumuslikud refleksid, mis kujundavad meie suhteid, suhtumisi, hinnanguid, seisundeid, motiive jms. Nende muutmine on peaaegu võimatu. Automaatsed tegevused juhivad lõviosas iga inimese elu. Keskmiselt 95% iga inimese elust, on täielikult iseeneslikult töötav masinavärk. Protsessid, mis sinust kerkivad, juhivad su elu nii, et sa isegi ei tea seda.  Milline võiks olla sinu elu ilma halbade mõteteta enda või teiste kohta, häirivate meenutuste ja hirmutavate ettekujutusteta?

III kursusel õpid:

 • teadvustama oma mõtteid ja nende sisu;
 • avastama, et mõtted on kontseptuaalsed ja loovad sinu jaoks tegelikkust;
 • taipama kontseptsioonide sisu, mis tegelikkusele ei vasta;
 • kontseptsioonidest vabanema;
 • avastama oma “vale-mina” ehk ego;
 • looma tegelikkusele vastavaid kontseptsioone, mille abil lood tegelikkusele vastavat reaalsust.

Omandad tehnikad, kuidas iseseisvalt takistavatest mõttemustritest vabaneda enne, kui nad asuvad su elu juhtima. Kursuse läbinuna suudad muuta oma sisemaailma nii, et sinus pole reaktsioone. Suudad ise muuta oma elu probleemivabaks. See on uus viis saada paremaks. Automatistmide aluseks olevate mõttemustrite ja nende vabastamisega tegeletakse sellel kursusel.

Kursuse teisel päeval on võimalik korrigeerida tehnikaid, esitada täpsustavaid küsimusi, saada kasulikku tagasisidet ning edasist juhendust.

Koolitaja

Ingvar Villido on uue inimarengu meetodi Human 2.0 looja. Aastatepikkuse joogat ja teadust ühendava töö tulemusena lõi ta viieosalise kõiki inimtasandeid hõlmava universaalse ja unikaalse Teadliku Muutuse Kunsti. TMK on kõige arusaadavam ja lihtsamalt praktiseeritavam iidse inimeseõpetuse süvaversioon, mida saab avalikult õpetada igale 21. sajandi tavalisele, joogaliku ettevalmistuseta inimestele. Viie kursuse läbimine annab täiskomplekti vahendeid elus hakkama saamise kvaliteedi oluliseks prandamiseks. Villido loodud TMK ei esinda ega ka välista ühtki religiooni. Kuna tegu on unikaalse originaalõpetusega maailmas, toimuvad Ingvar Villido juhitud kursused alates aastast 2010 ka välisriikides.

Ajakava

Registreerumine

250.00 

Palume registreerida kursusele üks osaleja korraga.
TMK III kursusel osalemiseks tuleb eelnevalt läbida TMK I-II kursus.
Osalemistasu hõlmab TMK III kursuse põhipäeva, kohvipausi, jätkupäeva veebiseminari vormis ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.

Kursuse eest tasumine toimub registreerumisel e-maksekeskkonnas pangaülekandega või ettemaksuarve alusel. Peale makse sooritamist saadetakse osalejale registreerumise kinnitus e-posti teel. Kursuse osalemistasu tasumiseks arve alusel ettevõttele sisestage arvelduste andmetes ettevõtte ja esindaja kontaktandmed ning valige makseviisiks ettemaksuarve ärikliendile. Peale ettemaksuarve tasumist saadame Teile e-posti teel kursusele registreerumise kinnituse.

Kursuse kordamiseks 50% soodushinnaga palume enne registreerumist kirjutada osalemise soovist teadlikmuutus@human.ee.

Human OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Eesti Töötukassa kaudu kursusel osalemiseks palume registreeruda e-töötukassa iseteeninduse kaudu või kirjutada osalemise soovist teadlikmuutus@human.ee. Kursusel osalemise garanteerib Eesti Töötukassa poolt väljastatud kinnituskirja olemasolu. Palume teil enne kursusele registreerumist oma osalemise soov kokku leppida Eesti Töötukassa konsultandiga.

Koolituse keel

Koolituste toimumise keel on eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde. Sünkroontõlke tellimiseks inglise või vene keelde palume peale registreerumist kirjutada aadressile teadlikmuutus@human.ee.

Toimumiskoht

Hotell Euroopa
Paadi 5, Tallinn (asukoht kaardil)

Parkimine: hotelli keldrikorrusel on kinnine garaaž, kus hotellis majutuvale kliendile maksab sõiduauto parkimine 15€/ööpäev ja mootorratas 5 €/ööpäev. Konverentsiklientidel on võimalus parkida hotelli kõrval asuvasse EuroPark parklasse, hinnaga 4€/24h. Hotelli ette jääb ka Nautica keskuse parkla. Ümberkaudsetel tänavatel jälgida üldist parkimiskorraldust.

Kursuse jätkupäev toimub veebiseminari vormis.

Kontakt

Human OÜ | teadlikmuutus@human.ee | +372 621 0108

Õppekava, õppekorralduse ja kvaliteedi tagamise alused

Human 2.0 Upgrade Yourself täiendkoolituse õppekava nr. 2


Õppekava nimetus:
Teadliku Muutuse Kunst III. Elu häirivate kontseptsioonide vabastamine.
Õppekava rühm:
0031 Isikuareng (vastavalt ISCED-F 2013 õppekavarühmade klassifikatsioonile).
Õpingute alustamise tingimused:
Teadliku Muutuse Kunsti I-II kursuste läbimine.
Sihtrühm:
Kõik enesearengust huvitatud inimesed.
Õppekava maht:
Auditoorne õpe 12 akadeemilist tundi.
Keeled:
Eesti keel.
Võimalik sünkroontõlge inglise ja vene keelde.
Eesmärk:
Koolituse eesmärk on õppida orienteeruma oma sisemaailmas ning vabanema igapäevaelu negatiivselt mõjutavatest kontseptsioonidest.
Õpiväljundid:

Koolitusprotsessi tulemusena osalejad:

 • märkavad ja eristavad sisemaailma protsesse (mõtteid) ja mõistavad nende toime mehhanisme;
 • teadvustavad kuidas mõttemaailmas toimuv mõjutab igapäevaelu;
 • teadvustavad ja oskavad muuta vanu harjumusi ja sissejuurdunud automaatsusi;
 • on praktilise kogemuse kaudu õppinud tühistama kontseptsioone;
 • suudavad tulemsulikumalt keskenduda, selgemalt eristada ning olla hetkes.
Õppe sisu:
Teadliku Muutuse Kunst on kursuste sari, mille käigus õpitakse eristama ja juhtima enda sisemaailmas toimuvaid protsesse. Kursustel omandatakse vajalikud alusteadmised holistilisest inimesekäsitlusest ning lihtsad tehnikad, et vabaneda igapäevaelu negatiivselt mõjutavatest emotsioonidest ja kontseptsioonidest.

Konkreetsel kursusel õpitakse:

 • teadvustama mõtteid ja taipama nende sisu;
 • märkama kuidas mõtlemine kujundab igapäevaelu;
 • taipama kontseptsioonide sisu, mis tegelikkusele ei vasta;
 • vabanema kontseptsioonidest;
 • looma tegelikkusele vastavaid kontseptsioone, mille abil luua tegelikkusele vastavat reaalsust.
Õppemeetodid:
Loeng, selgitused, arutelu. Iseseisev töö: eneseanalüüs, praktilised harjutused.
Õppekeskkond:
Seminariruum. Õppijate arv ühes grupis kuni 150 osalejat.
Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid:
 • Õppija on läbinud 100% kontakttundidega tööst.
 • Õppija on sooritanud programmis ettenähtud iseseisva töö (praktilised harjutused).
 • Õppijale väljastatakse tõend.
Koolituse läbiviija:
Ingvar Villido on Teadliku Muutuse Kunsti kursuste looja, koolitaja, autor ja kriya jooga meister.
Ta on arendanud ja õpetanud teadlikkuse rakendamist alates 1992. aastast. Magistrikraadiga võrdustatud kvalifikatsioon inseneriteadustes.
Koolitusi läbi viivad lektorid on kõrg- või võrdsustatud haridusega ja on praktiseerinud Teadliku Muutuse Kunsti kursustel omandatud tehnikaid vähemalt 3 aastat ning omavad praktilise õpetamise kogemust vähemalt 120 ak tundi, läbinud Kriya Jooga I pühenduse ja omavad Human OÜ vastavat sertifikaati või tunnistust.

Täienduskoolitusasutuse Human 2.0 Upgrade Yourself pidaja on HUMAN OÜ.

Human OÜ korraldab täiskasvanute tööalast ja vabahariduslikku täienduskoolitust täiskasvanute koolituse seaduse jt. täiskasvanuhariduse valdkonna kehtivate õigusaktide kohaselt.
Human OÜ on kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi täiskasvanute täienduskoolitusasutusena.
Täiskasvanuhariduse majandustegevus teade EHI-s nr 175017 registreeritud 22.03.2017.

Taevasmaa tee 17, Aruvalla küla, Rae vald, Harju maakond, 75320
Tel: +372 6210 108; e-post: teadlikmuutus@human.ee
Registrikood 12495946
KMKR nr: EE101650236
Swedbank EE462200221057731392


Human OÜ poolt korraldatavad koolitused toimuvad õppekavade alusel jaanuarist kuni detsembrini. Õppekavad on avalikustatud ettevõtte kodulehel (www.human.ee) iga koolituse lehe alumises osas. Koolituse mahtu arvestatakse akadeemilistes tundides. Üks akadeemiline tund on 45 minutit.

Õppekava on koostatud lähtudes konkreetse sihtgrupi vajadustest, täiskasvanute koolituse seadusest, täienduskoolituse standardist ning Haridus-­ ja Teadusministeeriumi juhendmaterjalidest.


Koolitused toimuvad eesti keeles. Õppevorm: päevane õpe; ühe- või kahepäevane koolitus.
Õppemeetodid: loeng, arutelu, iseseisev töö jm vastavalt koolituse teemale ning eesmärkidele.


Kõik koolitused toimuvad kaasaegsetes konverentsikeskustes. Kõik koolitusruumid on hästi valgustatud, ventileeritud ning varustatud tänapäevaste tehniliste vahenditega. Ruumides on võimalik laudu ja toole paigutada vastavalt vajadusele, et toetada erinevate õppemeetodite kasutamist. Koolituspäeval pakutakse osalejatele kohvi, teed, vett ja küpsiseid/muid suupisteid. Osalejatele tagatakse vaheaeg lõunasöögiks. Asutusesisesed koolitused viiakse koolituse tellija soovi korral läbi tellija koolitusruumides.


Kõikidel koolitusel osalejatel on võimalus anda tagasisidet koolituse sisu ning korralduse kohta nii suuliselt, kirjalikult paberkandjal kui ka elektroonsel kujul. Saadud tagasisidet analüüsitakse, vajadusel tehakse muudatusi koolituse sisus ning korralduses. Human OÜ jätab endale õiguse teha õppekavades nende parendamise eesmärgil jooksvalt muudatusi.


Koolitusi läbi viivad lektorid on kõrg- või võrdsustatud haridusega ja on praktiseerinud Teadliku Muutuse Kunsti kursustel omandatud tehnikaid vähemalt 3 aastat ning omavad praktilise õpetamise kogemust vähemalt 120 ak tundi, läbinud Kriya Jooga I pühenduse ja omavad Human OÜ vastavat sertifikaati või tunnistust.


Kodulehel avaldatud koolitustel on võimalik osaleda kõigil huvitatud ning õppekeelt koolitusest arusaamiseks piisaval määral valdavatel juriidilistel- ning eraisikutel. Koolitusele registreerumine toimub jooksvalt ja tellijale/osalejale sobiva aja jooksul enne koolitust. Registreeruda saab internetis (www.human.ee), e-posti teel (teadlikmuutus@human.ee) või telefoni teel (+372 6210 108). Interneti teel registreerunud saavad registreerumise kinnituse e-posti aadressile.

Õppegrupp moodustatakse koolitusele registreerumise järjekorra alusel.
Koolil on koolitusgrupi mittetäitumisel õigus koolitus ära jätta või koolitust edasi lükata koolitusgrupi täitumiseni.
Ettevõttesiseste koolituste tellimiseks palume pöörduda aadressil teadlikmuutus@human.ee.


Koolitusel osalejal palume kohale tulla võimalusel vähemalt 15 minutit enne koolituse algust.
Koolituse läbimisel väljastatakse 7 päeva jooksul e-posti teel läbimist tõendav tõend.
Koolituse lõpetamiseks ja tõendi saamiseks peab läbima õppekava täies mahus.


Koolituse järgselt väljastatakse koolitusel täies mahus osalenule elektroonilisel teel tõend.
Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine.

Tõendile märgitakse järgnevad andmed:
1) õppija nimi ja isikukood;
2) täienduskoolitusasutuse nimi ja registrinumber, selle puudumisel pidaja registrinumber;
3) vastava õppekavarühma registreeringu number Eesti Hariduse Infosüsteemis;
4) õppekava nimetus;
6) täienduskoolituse toimumise aeg ja maht;
7) tõendi väljaandmise koht ja kuupäev;
8) tõendi number;
9) koolitajate nimed.


Õppekavas toodud koolituse osavõtutasu kehtestatakse igaks koolituseks eraldi. Koolituse jooksul seda ei tõsteta. Korduv koolitustel osalemise korral võib osavõtutasu vähendada. Registreerumise järgselt väljastab Human OÜ registreerunule elektroonilisel teel arve. Arve väljastatakse peale piisava suurusega grupi komplekteerumist ning üldjuhul enne koolituse toimumist. Koolituse eest tasumine toimub veebilehe (www.human.ee) e-maksekeskkonnas pangaülekandega või ettemaksuarve alusel, peale makse sooritamist saadetakse osalejale registreerumise kinnitus e-posti teel. Osavõtutasu on võimalik tasuda ka eelneval kokkuleppel toimumispaigas enne kursuse toimumist sularahas või kaardimakse terminaliga. Kui kohtade arv on piiratud, siis kehtib eelisjärjekord eelnevalt registreerunud osalejatele.


Koolitusgrupi mittetäitumisel või mõnel muul mõjuval põhjusel on Human OÜ-l õigus koolitus ära jätta või edasi lükata. Registreerunuid teavitatakse koolituse ärajäämisest või edasilükkumisest esimesel võimalusel. Ärajäänud koolituse eest tasutud osavõtutasu makstakse tagasi või kantakse soovi korral üle mõne teise koolituse osavõtutasuks.

 • Kui registreerunul ei ole võimalik koolitusest osa võtta, tuleb sellest koheselt teada anda teadlikmuutus@human.ee aadressil.
 • Kui koolitusest loobumise teade on saadetud 5 päeva enne koolituse toimumist, tagastab Human OÜ kliendile 100% koolituse eest tasutud õppemaksu.
 • Kui koolitusest loobumise teade on saadetud vähem kui 5 päeva enne koolituse toimumist, tagastab Human OÜ kliendile 50% koolituse eest tasutud õppemaksu.
 • Koolitusele ette teatamata mitteilmumise korral või poolelijätmisel õppemaksu ei tagastata.
 • Maksetähtaja ületamisel 30 päeva ja/või hoolimata meiepoolsetest meeldetuletustest, antakse tasumata arve inkassofirmale edasiseks käsitlemiseks.
 • Koolitusele registreerunu nime saab muuta hiljemalt üks päev enne koolituse algust, teatades sellest e-kirja teel aadressil teadlikmuutus@human.ee.

Human OÜ kogub osalejate kohta järgmisi andmeid: osaleja nimi, asutus, ametikoht, e-mail, kontakttelefon, sünniaeg või isikukood (tõendi jaoks). Isikuandmeid töödeldakse isikuandmete kaitse seaduse §6 alusel.

Tutvu privaatsuspoliitika ja e-poe kasutustingimustega.

Autoriõigused

Human 2.0 Upgrade Yourself logo ja Teadliku Muutuse Kunst on ettevõtte Human OÜ registreeritud kaubamärgid. Koolitusmaterjali paljundamine, levitamine, avalik esitamine või tõlkimine teise keelde on lubatud ainult Human OÜ eelneval kirjalikul loal. Ingvar Villido on Teadliku Muutuse Kunsti kursuste autorina andnud litsentsilepingu alusel Human OÜ-le eksklusiivsed õigused haridusprogrammi sisu haldamiseks, korraldamiseks, vahendamiseks, levitamiseks ja esindamiseks muudes ärilistes toimingutes.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
 • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X