Kategooriad:
Vali kategooria
Jaga seda:
K 14. - N 15. märts 2018 kell 10:00 - 17:00
Course

14

Teadliku Muutuse Kunst I-II ettevõtjatele 14.-15.03.2018

2 päeva
Eesti keel
TMK-B-12-1803

Ville Jehe poolt läbi viidav TMK I-II kursus 14.-15. märts on suunatud ettevõtjatele, juhtidele ja kõikidele ettevõtlusega lähemalt seotud inimestele.

Eduka koostöö, efektiivse tegutsemise ja õigete otsuste langetamisel on oluline teada, mis ja kuidas meie tegevusi mõjutavad. Kursusel saad teada emotsioonide juhtivast jõust meie igapäevaste tegvustega seoses.

Kursus toimub väiksemates gruppides (kuni 20 inimest).

Vaata kursuse tutvustavat videot:

I kursus - 1. päev

Sulle tundub, et probleeme sinu ellu tekitavad teised inimesed ja nende probleemide vältimiseks on vaja muuta välismaailma - midagi nende teiste inimeste juures. Paraku pole sellisel viisil kunagi kedagi teist muuta suudetud. Kas keegi on suutnud sind muuta? Mõjutada küll, kuid muuta? Me kõik tegutseme samaaegselt justkui erinevatel tasanditel korraga - meil on füüsiline keha, meil on emotsioonid ja meil on ka mõtted.  Neid erinevate ”tasandite” nähtusi ja protsesse jälgides võime jõuda oma elu ja tegevuste osas oluliste järeldusteni.

Esitades endale näiteks küsimuse – kas ma olen vaid füüsiline keha, nõustume kohe, et nii me ei tunne. Tundes mõnda emotsiooni ei tunne me tegelikult ennast üleni vaid emotsioonina. Sama on mõtetega - meil on mõtted, aga need pole mina.  Meil on võime kõiki neid tasandeid avastada ja vaadelda - eristada.

I kursusel õpid:

 • orienteeruma oma sisemaailmas;
 • paremini avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste tasandit ehk ”5 keha”;
 • avastad praktiliselt enda väärtuslikeima tööriista – teadlikkuse;
 • saad uue vaate igapäevaelule: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
 • saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.

Teadmine enda ülesehitusest annab võimaluse oma elu muuta - seda enda sisemaailma muutmise kaudu. Teadlik enesemuutmine on erinevate kultuuride praktikates olnud tuntud juba tuhandeid aastaid ja seda mitte ainult igapäeva probleemide lahendamiseks vaid avastamaks ning avamaks ka inimese vähemtuntud võimalusi ja potentsiaale.

Inimese 5 tasandi ehk ”keha” süsteemi tundmaõppimine on kõigi järgnevate Teadliku Muutuse Kunsti kursuste ja tehnikate baasiks.

II kursus - 2. päev

Enamasti tunneb inimene, et tal on kogu aeg millestki puudu. Tegelikult on olukord aga vastupidine - igas inimeses toimub samaaegselt isegi liiga palju protsesse, mis meie endi tahtest sõltumata meie elu juhivad. Oma elu kvaliteedi tõstmine käib hoopis nende protsesside vähendamise, mitte millegi juurdehankimise kaudu.

Jahime aina rohkem positiivseid ja püüame vältida negatiivseid emotsioone. Isegi enamus inimeste peamist esmärki - õnnelikuks saamist - defineeritakse kui püsivate positiivsete emotsioonide seisundit.  Probleem on aga selles, et paraku on kõik emotsioonid, ka positiivsed, ebapüsivad. Vähe sellest - positiivsed mitte lihtsalt ei vaibu ega kao, vaid vahelduvad justkui meie tahte vastaselt negatiivsetega. Seejuures on tegemist veel meie igapäevase elu suurimate energiaröövlitega.

II kursusel õpid:

 • aru saama, et probleemid ei vaja mitte edasiarendusi vaid lahendusi;
 • probleeme komponentideks lahkama - eristama probleemi emotsionaalset komponenti;
 • märkama, et iga probleemi elujõuks on probleemiga seotud emotsioon;
 • teadvustama oma erinevaid emotsioone;
 • mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
 • vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud emotsioone;
 • vabastama reaalajas erinevates olukordades üleskerkivaid emotsioone;
 • vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone;

Kui suurt rolli mängivad sinu elu probleemsemate olukordade juures negatiivsed emotsioonid? Milline võiks olla elu ilma nendeta? Kuidas mõjutaks negatiivsetest emotsioonidest vabanemine sinu suhteid teiste inimestega? Nii nende, keda sa oma ellu soovid aga ka nende, kellega oled sunnitud leppima oma kollektiivis, naabruses või suguvõsas? Vähendades häirivaid ja kasutuid emotsioone, teed ruumi uuele hingamisele, uutele võimalustele.

Kursusel saad teada, miks on emotsioonidel meie elus nii juhtiv roll ning milliseid tagajärgi me endale ja ümbruskonnale oma kontrollimatute emotsioonidega põhjustame. Õpid vabastama automaatselt kerkivaid emotsioone kohe, kui nad ilmnevad. Kursusel omandatu abil saad vabaneda kõigist konfliktsetest emotsionaalsetest reaktsioonidest oma elus.

Et kursustel õpitu ellu viimine sujuks võimalikult ladusalt, on pärast kursust võimalik kohtuda Villega kord kuus toimuvatel jätkupäevadel -  korrigeerime tehnikaid, jagame kogemusi, esitame täpsustavaid küsimusi. Nende ”Ettevõtjate TMK Klubi” kohtumiste täpsed kuupäevad saadetakse eraldi teatega.

KOOLITAJA

Ville Jehe on ettevõtja, insener ja disainer. Eelkõige on ta aga praktik.
Ta on olnud mitme eduka ja rahvusvahelise projekti (Uus Maa, Delfi jt) käivitaja ja juht ning osalenud ligi 40 ettevõtte sünni juures. Täna juhib ta oma investeeringute portfelli, kuhu kuulub näiteks nii mehhatrooniliste lennuvahendite arendamise, küberturva kui ka toitlustusteenuse ettevõtteid. Lisaks ettevõtlusele on Ville kaasabil käivitatud mitmeid ühiskondlikke liikumisi ja organisatsioone. Ville on õpetanud Teadliku Muutuse Kunsti kursusi ettevõtjatele juba kolm aastat ja peab teadlikkuse loenguid erinevates ettevõtetes ning haridusasutustes.

AJAKAVA

REGISTREERUMINE

490.00 

Kursusele on võimalik registreeruda ja tasuda osalustasu läbi internetipanga valides "osta".

Kui soovite tasuda arve alusel palume oma registreerumise soov koos ettevõtte andmetega arve väljastamiseks saata aadressile kati@teadlikmuutus.ee.

LISAINFO

Osalemistasu hõlmab TMK I-II kahte kursusepäeva, kohvipause ja koolitusmaterjali. Hind sisaldab käibemaksu.
Soovi korral on lisatasu eest võimalik tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde.

Kursuse kordamiseks soodushinnaga palume enne registreerumist kirjutada osalemise soovist kati@teadlikmuutus.ee.

TMK kursuste läbiviija Human OÜ on kantud Eesti Hariduse Infosüsteemi täiskasvanute täiendkoolitusasutusena ja kogub ning töötleb kursuste osalejate isikuandmeid Isikuandmete kaitse seaduse §6 alusel.

TOIMUMISKOHT

Bliss Konverentsikeskus
Mustamäe tee 17, Tallinn (asukoht kaardil)

Parkimine: Bliss maja ees olevas parklas on ööpäevaringselt tasuline parkimine TSOON EP 38 (30min - 1€, 24h - 10€). Ümberkaudsetel tänavatel parkides jälgida üldist parkimiskorraldust.

KONTAKT

Kati Valbet | kati@teadlikmuutus.ee | +372 53 811 359

KOOLITUSTINGIMUSED

Koolituste kestvus

Koolituste mahtu arvestatakse akadeemilistes tundides (üks akadeemiline tund kestab 45 minutit).

Koolitusele registreerumine
Kõikidele koolitustele tuleb eelnevalt registreeruda Human OÜ kodulehel või e-posti teel. Ettevõttesiseste koolituste tellimiseks palume pöörduda aadressil kati@teadlikmuutus.ee.

Koolituse eest tasumine
Koolituse eest tasumine toimub registreerumisel e-maksekeskkonnas pangaülekandega, peale makse sooritamist saadetakse osalejale registreerumise kinnitus e-posti teel. Arve alusel tasumiseks palume edastada kursusel osalemise soov koos ettevõtte andmetega arve väljastamiseks aadressile kati@teadlikmuutus.ee.

Registreeringu muutmine
Osaleja nime koolitusel saab muuta hiljemalt üks päev enne koolituse algust teatades sellest aadressil kati@teadlikmuutus.ee .

Koolitusel osalemine
Koolitusel osalejal palume kohale tulla võimalusel vähemalt 15 minutit enne koolituse algust. Koolituse läbimisel väljastatakse 7 päeva jooksul e-posti teel läbimist tõendav tõend. Koolituse lõpetamiseks ja tõendi saamiseks peab läbima õppekava täies mahus.

Koolitusest loobumine
Kui registreerunul ei ole võimalik kursusest osa võtta, tuleb sellest koheselt teada anda kati@teadlikmuutus.ee aadressil.

Kui koolitusest loobumise teade on saadetud 5 päeva enne koolituse toimumist, tagastab Human OÜ kliendile 100% koolituse eest makstud summast.
Kui koolitusest loobumise teade on saadetud vähem kui 5 päeva enne koolituse toimumist, tagastab Human OÜ kliendile 50% koolituse eest makstud summast.
Koolitusele ette teatamata mitteilmumise korral või koolituse poolelijätmisel ei tagasta Human OÜ kliendile koolituse eest makstud summat.

Koolituse ärajäämine või edasilükkumine
Koolitusgrupi mittetäitumisel või mõnel muul mõjuval põhjusel on Human OÜ-l õigus koolitus ära jätta või edasi lükata. Koolitusel osalejaid teavitatakse koolituse ärajäämisest või edasilükkumisest esimesel võimalusel. Ärajäänud koolituse eest tasutud osavõtutasu makstakse tagasi või kantakse soovi korral üle mõne teise samasisulise koolituse osavõtutasuks.

Autoriõigused
Human 2.0 Upgrade Yourself logo ja Teadliku Muutuse Kunst on ettevõtte Human OÜ registreeritud kaubamärgid. Koolitusmaterjali paljundamine, levitamine, avalik esitamine või tõlkimine teise keelde on lubatud ainult Human OÜ eelneval kirjalikul loal.

Täiendav info
Koolituste toimumise keel on peamiselt eesti keel, kuid soovi korral on võimalik lisatasu eest tellida sünkroontõlge inglise või vene keelde.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
 • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X