15. veebruar 2019
Human 2.0

Tänu teadlikkuse kasutamisele on igapäevaelu kordades kergem

Artur Vorontsov, 29, hobileiutaja tagasiside Ingvar Villido loengutele.

"Tänu teadlikkuse avastamisele ja rakendamisele on igapäevaelu kordades kergem ja võiks öelda, et isegi naudingut pakkuv, sest selle kasutamine hoiab või viib täpselt sinna, kuhu parasjagu on tarvis.

Näiteks olukordades, mis varem lõppesid suhteliselt sarnaselt, kas emotsiooni esile kerkimisega või mõtte kordusega, mis viis omakorda alati sarnaste olukordadeni: sarnane solvumine; viha kandmine; hirm esinemise ees ja arvamus teiste suhtes.

Ehkki samal ajal lootsin näha erinevat tulemust.

Mõtete ja emotsioonide vahel on distants

Tekkinud on nüüdseks mõtete vahel distants, täpselt nagu ka erinevate emotsioonidega. Eelnevalt samastusin nii mõtete kui nö tunnetega. Nad justkui olid üks ja seesama. Märgata mõtete olemasolu distantsilt on esimene samm arusaamas, et me ei ole mõtted, vaid meil ON mõtted. Saan praktiliselt täielikult nõustuda, et "monkey mind" sündroomi all kannatasin pikki aastaid ja tagatipuks pidasin veel seda omakorda normaalseks, sest nii olin ma keskkonna – vanemate, sõprade ja lähedaste – poolt kujundatud. Võrdluseks eelneva animalistliku käitumisviisiga oli iga algav päev kui loterii ehk olemine igasuguste tuulte meelevallas. Sealt siis selline väide pärinebki, et küllap see ongi minu saatus.

Tunnen end kui taassündinuna

Tunnen end kui taassündinuna, mineviku, tuleviku meenutused ja mõistuse kontrolli alt väljumine ja selle pööramine taas enda teenriks on üks ilusaimaid kingitusi Ingvar Villido poolt nii füüsiliselt antud hetkes kui sisemaailmas, mida üks inimene, õpetaja kellelegi annab. Eelmine elu ei ole kirjeldamist väärt, on vaid tänu, et sellest sai ärgatud. See ei sega mind enam. Seal aga sündis esimene palve-pöördumine, et keegi võtaks kannatused ära. Miskipärast võttis ümberõpe omajagu aega, arvestades et esimesed loengud ja Lilleorus käimised jäävad juba aastatagustesse perioodi. Küll aga need loengud, mille human.ee veebilehelt olen alla laadinud on juba toonud märkimisväärset kasu.

Õpetus on alati olemas ja kasutatav

Ja kõige huvitavam nähtus või tähelepanek on see, et tema õpetusi ei pea pähe tuupima ehk nö mällu talletama. Võrreldes mälu kaudu õppimisega, pähe tuupimise ja meelde jätmisega on see hoopis lihtsam. Kõik see õpetus – alates füüsilisest tundest, mida taguotsa all istudes võib tunda, registeerides emotsiooni asukohta, teades mõtete olemasolust distantsilt, viia teadlikkuse noole ots ükskõik mis suunda või kaugusele jne – on alati olemas valmis kujul ja koguaeg sinu juures.

Võimalus märgata poole enamat

Tänu teadlikkuse kasutusele võtmisele (kuigi see registeerimisvõime on kogu aeg olemas olnud), on võimalik märgata poole enamat kui vaid emotsionaalsuse, reflektoorsuse poolt juhitud endise eluviisi puhul. Vastava olukorraga silmitsi seistes on problemaatilised kohad nüüd ümber tõlgitud ja veakood selles parandatud. Nõndanimetatud probleem välismaailmas on hoopis sisemaailmas probleemiks tõlgitud, kuid tegelikkuses on ta lihtsalt olukord nagu ta on. Ma ei valda teadlikkuse kasutust veel, kuid kui varem oli suhe 10/90 siis nüüd ehk 35/65. Too vajab pusimist. Viimane ei tulegi nipsu pealt."

Tutvu siin Ingvar Villido sissejuhatavate loengutega.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
  • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X