8. jaanuar 2019
Human 2.0

Aigi Vahing alistas kõik sõltuvused ja leidis uue armastuse

Tekst: Inga Raitar | Foto: Kristjan Lepp / Kroonika

Aigi Vahing, Superstaari-saate 2007 esimene särav saatejuht, seltskonnatar ja näitlejanna, on avalikkusest kadunud olnud pea 10 aastat. Vahepeal Ameerikas elanud ja siis oma sõltuvusprobleemidest raamatu Valik kirjutanud Aigi on nüüd aga tagasi. Särav, superfiguuriga ja õnnelikus, täiesti erilises suhtes. 

Inimestel on ühtedes valdkondades rohkem ja teistes vähem õnne, arvas Aigi veel mõned aastad tagasi. “Armastusega oli mul kuni läinud aastani nii, et ahvatlev torditükk pannakse lauale, natuke saad süüa ja siis on see järsku ära viidud või ära võetud,” kirjeldab Aigi läbi talle väga elulise – toitumisprobleemide võrdluse. “Mul on kaks pikemat kooselu ja mõned lühemad suhted seljataga, kuid üksi neist armastustest ei jäänud püsima. Ma ei saanud varem üldse aru, kui inimesed räägivad elu armastusest. Siiani oli armastus minu jaoks miski, mis ei jää püsima.”

Kes ei teaks, et suhetes on ikka ka kannatusi lisaks headele ja ilusatele hetkedele. “Mul oli jäänud mulje, et armastus selline ongi,” lisab Aigi. “Ma ei saanud üldse aru, kuidas inimesed elavad elu lõpuni koos - ju läbi pingutuse või tahtejõuga. Ei saa ju olla, et ollaksegi kaua koos samal ajal korduvate probleemide käes kannatades.”

Samuti uskus Aigi, mõned ongi andekad, olgu siis töös, armastuses või loomingus. “Ma ei teadnud enne TMK kursustele minekut, et kõikidel on mingi anne. See anne võib olla sinu mõtete ja emotsioonide taga peidus,” teab kuus aastat TMK looja Ingvar Villido õpilaseks olnud Aigi nüüd. “Mulle on öeldud, et mul on suhtlemisanne, aga mulle ei meeldinud tegelikult suhelda,” kirjeldab omaaegne filminäitlejast seltskonnatäht. “Ma ei osanud emotsioonidega, mis suhtlemisel inimestega tekivad, midagi teha. Pigem vältisin seda. Nii töö kui suhtealase edu jaoks on aga suhtlemist vaja. Kannatasin oma ärrituvuse, kiirustamise ja närvilisuse all ning soovisin, et saaksin neist lahti. Saades TMK tehnikad hakkasin vabastama enda suhtlemisega seotud mõttemustreid ja häirivaid emotsioone. Iial ei oleks ma osanud arvata, et peale tehnikate praktiseerimist võib elu igal tasandil - tervise, suhete kui ka enesearengu - nii muutuda.” Üllatusega avastas naine ühtäkki elus täiesti teise taseme. “Loovus on kaetud mingi mõtte ja tunderisuga, ning inimesed on kurvad, et ei oska oma ellu edu luua. Armastusega sama moodi,” räägib läinud aastal töös ja eraelus uue alguse leidnu särades.

Kohtasin teda ja tekkis täielik rahu

Tavaliselt kui armastus ei tule või ei kesta, siis inimesed arvavad, et neil on midagi viga, või on teistel midagi viga. Kes hakkavad ennast süüdistama, kes lõpetavad suhted ära ega tekitagi romantilisi suhteid. “Vaatasin minagi, et iga kord läheb suhe vett vedama, sellega kaasnevad üleelamised, piinavad tunded,” kirjeldab Aigi ilmselt igaühe jaoks tuttavat olukorda. “Nägin enda elus, kuidas terve rida imelisi kohtumisi ikkagi valulikult lõppesid või haiget tegevaks muutusid. Üksi ei jäänud püsivaks armastuseks. Olin võtnud teadmiseks, et ju pole mulle ette nähtud. Kui pole enam 24 vaid 44, siis arvasin, et tegelengi asjadega, mis mul hästi välja tulevad, ent armastus pole üks nendest. Lõpetan pingutused. Ju see pole mulle.” Nii elas Aigi viis aastat Lilleorus nii, et tal polnud isegi oma tuba. Muust eraelulisest kõnelemata. Pühendus vabatahtlikule tööle ja samal ajal tegeles intensiivse enesemuutmise süvaõppega Ingvar Villido õpetatavate tehnikate alusel.

“Kuna kurbust, kui emotsiooni oskasin vabastada, siis leppisin olukorraga. Pea kuus aastat polnudki mu elus mitte kedagi,” tunnistab kaunitar. “Tegelesin sisemise arengu ja vaimsete praktikatega, võtsin tööalaseid väljakutseid vastu aga suhteteemaga üldse ei tegelenud. Tundsin, et midagi on puudu, ent püüdsin ka seda tunnet emotsioone vabastades vabastada. Avastasin, et emotsioonitulv armudes ongi see, mille tõttu ei näe suhte alguses “punaseid lippe” ohu märgina püsti. Emotsioone eemaldades märkad teises juba alguses neid osi, mis hiljem viiksidki suhte katkemiseni. Ent Remyga juhtus kõik hoopis teisiti kui tavaliselt. Kohtasin teda ja kirgede tormi asemel tekkis meie vahele täiuslik rahu.”

Ingvar Villido kursustel, mida Aigi Lilleoru kommunikatsioonijuhina korraldada aitas, käivad inimesed, kes püüdlevad isikliku arengu poole. “Inimesed otsivad lahendusi elu argiteemadele, sest nad on aru saanud, et kõik ei peagi raske olema,” teab aastaid Villido rahvusvahelistel kursustel ka tõlgitööd teinud naine. “ Vajadus toimivate lahenduste järgi on kõigis. See on ka põhjus, miks ma üht meest kohe üldse ei osanud naiselikuma silmaga vaadata. Aga panin tähele küll, et tekkis üks väga huvitavaid küsimusi loengutel esitav meesterahvas.”

Suhtesõltuvuse sümptomid

Aigi tunnistab, et tal on olnud suhtesõltuvus. “Need pea kuus aastat, mil olin suheteta, sain oma sõltuvusteni viivaid impulsse väga palju vabastada. Kui emotsioonid vabastada, mõistad, kas tegu on reaalse suhte või emotsionaalse luuluga,” teab suhtesõltuvuse olemust põhjalikult tundma õppinud naine. “Ikka ju tekivad tunded kellegi vastu. Suhtesõltuvuse puhul näed inimest ja hakkad kohe ehitama ettekujutlusi ühise tuleviku osas. Võid ühe päevaga viis tulevikku rajada. Tunnete möll, mis selle ehitustööga kaasas käib, üha kasvab, kuni hakkabki tunduma, et midagi ongi teie vahel.”

Kroonilistel armujatel on suhtesõltuvuse pehme versiooni väljenduseks fantaseerimine. “Karmimates versioonides tekivad enesetapurefleksid, kui sinu tunnetele ei vasta inimene kes isegi ei tea, et sa olemas oled,” räägib räägib New Yorkis näitlemist õppides ka anonüümsete armastusesõltlaste grupis osalenud Aigi. “Mõni mässib end ettekujutustesse nii, et ei tee luulul ja päriselul vahet. Rühma tuli mees, kes töötas rattakullerina ja rääkis, et läheb hulluks naise pärast, keda sõites näeb. Hukutavad emotsioonid võtavad võimust.”

Remyga kohtudes aga oli Aigi endast mittevajaliku emotsioonisaasta juba välja rookinud.  “Tavaliselt oleksin mõtteribal joosta lasknud, emotsiooniriba käivitanud ning hakanud end sisse mässima,” kõneleb ta. “Aga midagi sellist ei käivitanud. Varasemate suhete alguses olid ikka mingeid agooniaid – kas ma meeldin talle? mis ta arvab minust? vms. Märkasin, et on huvitav mees ja panin tähele, et ka tema märkab mind.”

Oma glamuuritari-perioodis käitus Aigi teisiti: “Varasemas elus ma väga ihkasin armastust. Ettevõtliku natuuriga naisena lõin endale ise suhteid, kui nägin inimest, kes tundus sobivat. Kui mina tahtsin, tegin nii, et sain. Soovitu tuli ja jäi, olime koos kuid, kuigi mõistsin juba alguses, et miski on valesti. Kannatused kaasnesid, kui suhe polnud loomulik.

Pean praegust suhet saavutuseks oma elus

Remyga suhte alguses ei teinud Aigi omalt poolt mitte midagi. “Juhtus aga imelisi asju,” muutub sära naise silmis eredamaks. “Mees käis praktiseerimas joogat Lilleorus ja unustas ühe asja siia maha. Pidin minema sõpradega linna kinno ja võtsin tema unustatu kaasa, lubasin kino fuajees üle anda. Minu poolt polnud seal midagi romantilist, kuigi inimene oli meeldiv. Saime kokku, andsin lubatu üle ja mu sõbrad kutsusid teda ka meiega kinno. Saal oli täiesti välja müüdud, kuid selgus, et meie kõrval oli ainus vaba koht. Lootsin veel, et ju ta satub minu kahe sõbra vahele istuma. Aga istus täpselt minu kõrvale ja ma lihtsalt panin tähele, et nii huvitava energiaga inimene. Pole varem kohanudki. Joogat praktiseerides õpid eristama inimese eri tasandeid ja ka registreerid neid. Märkasin, et huvitava mõttemaailma ja kena väljendusviisiga mees. Vanasti oleksin ehitanud sellest mingi tohutu epopöa, et nii kift inimene ja saatuslik vaba koht. Nüüd aga käisime kinos ära ja jätsin teema sinnapaika.”

Aga edasi hakkas Aigini jõudma märke elust enesest. “Ta helistas ja kutsus mind välja,” jutustab naine ebatüüpilise suhte algusest. “Esimene reaktsioon tuli Egost, et ei see pole minu jaoks, kuna elu on näidanud, et mul ei tule suhted meestega välja. TMK aga õpetab kasutama intuitsiooni ning mõistsin, et vanade suhete mõttemustri pärast pole õige minemata jätta.” Teadmata kuhu läheb ja mida oodata, läks naine kohtumisele. “Hästi teadlikult hoidsin hetkes end ja märkasin, et ka tema hoiab end hetkes – ta on samuti TMK läbinud. Hetkes olev inimene on hästi neutraalne, kuid väga heatahtlik. Ta ei kasuta reflekse. See oli nii põnev! Kõik oli hästi soe, tore ja huvitav. Veetsime vesteldes pika õhtu, kuid järgnevad päevad ma ei oodanud ega lootnud.” Suhtesõltuvus muudab inimesed suhte alguses intensiivseks, mis sageli saab uuele suhtele saatuslikuks, kuid Aigi oli Remyga kotumise ajaks oma sõltuvused juba alistanud.

Kuna Aigi oli Lilleorgu kerkiva Teadlikkuse Rakendamise Kooli ehituse üks initsiaatoreid, tuli Remy talgutele ehitama. Selgus, et mõlemad teevad samu meditatsioonipraktikaid ja nii hakati neid koos praktiseerima. “Märkasin, et meie vahel on imelised energiad,” kirjeldab Aigi. “Vanasti oleksin uppunud nendesse, nüüd aga lihtsalt tundsin rõõmu. Ühel hetkel ta kallistas mind ja ma tõdesin, et sellist kallistust pole ma kunagi kogenud. Ma ei teadnud, et maailmas on olemas selline kallistus. Sellele järgnes ööpäev kestev sügav rahu. Sain aru, mida tähendab, kui paarid ütlevad, et on teineteise jaoks loodud. See miski, mis meie vahel tekkis, ei olnud pulbitsev tunne vaid üha süvenev teineteisemõistmine.”

Kas kahe teadliku inimese suhtes siis tülisid polegi, tekib kõrvalseisjal kindlasti küsimus.  “Emotsioone ja kontseptsioone vabastades pole ühtki tabuteemat, mida ei saaks omavahel rääkida, kuni kõige hullemate teemadeni välja,” tunnistab Aigi. “Aga vastastikune arusaamine ei muuda suhet igavaks. Arusaamatused just viivad suhte karile, ma tean seda väga hästi. Kõik inimesed tulevad eri keskkondadest, eri ajalooga, igal omad erisused. Mina ei teadnud, kuidas saab ilma konfliktideta neist erimeelsustest läbi minna. On mustmiljon pisidetaili, mis ei vasta su harjumustele ja mida tavaliselt väljendatakse etteheidetena, allasurumistena, kriitikana. Võib aga  häirivad emotsioonid vabastada ja pretensiooni teise suhtes ei ole. See muidugi ei tähenda, et ei tekiks diskussioone väljakujunenud seisukohtade osas, mis aga ei saa tüliks kujuneda, sest mõlema reaktsioonid, mis tekivad, saab kohe kiirelt kohepeal vabastada. Asjad meis erinevad, aga kumbki saab aru, miks teisel niimoodi on.”

Uue tee alguses

Remy on Aigiga sarnaselt elus mitmeid kannnapöördeid teinud. Ameerikas raamatuid müünud, EKAS omandanud disaineri eluktuse, töötanud agentuurides disainerina. “Läbi oma kogemuste hakkas ta ettevõtjaid nõustama brändingu ja visiooni osas.,” kõneleb Aigi. “Sai seda tehes aru, et vastavalt emotsioonide ja mõtetele teeb ettevõtja mõnesid asju paremini ja mõnesid viletsamalt. Ettevõtjatele pole keegi sel viisil nagu tema juhtimist õpetanud, ühendades TMK ja oma USA müügitöö kogemuse.”

Ka Aigi julges lõpuks luua oma ettevõtte, sest temagi teeb koolitusi, kus samuti ühendab TMK ja oma elulised kogemused – just erinevatest sõltuvustest vabanemisele keskendudes. “Ma poleks iial uskunud, et see minuga juhtub,” imestab naine. “Olen elu aeg olnud palgatööline ja arvanud, et hea palgatöö on parim, mis saab juhtuda. Olen hästi iseseisev ja tema on ka iseseisev. Nagu mina on ka tema TMK teemad rakendanud oma ettevõtlusse ja arendamas välja ärimudel 2.0 koolitusi. Mina olen spetsialiseerinud sõltuvuste detailsele lahtivõtmisele ja tema on spetsialiseerinud äri detailsele ülesehitamisele.”

Mõlemad ettevõtjad ja mõlemad koolitajad. Ka Aigi koolitus põhineb väga isiklikul ja sügaval kogemusel.

Veel kümme aastat tagasi maadles naine üliägedate toitumishäiretega. “Teadsin, et heas vormis püsimiseks tuleb palju liigutada ja kena väljanägemise heaks tuleb vältida mingeid toite. See programm juhtis mu elu. TMK tehnikaid praktiseerides panin tähele, et kõik need programmid on võimalik lahti võtta. Nii olen täna olukorras, kus mul ei ole ühtegi söömise või liikumise programmi,” räägib superfiguuriga naine, mida ta oma kogemustest teistele õpetada oskab. “Kuna kaaluprobleem on mul olnud alates teismeea teisest poolest elus aktuaalne, poleks ma iial ei osanud arvata, et olles 44 aastane mul ei ole ühtegi dieeti, mul pole toidu osas piiranguid ning söömine kui protsess on muutunud vabaks, loomulikuks ja keha poolt naudiavaks. Keha saab toidu, saab sellest oma rahulduse ja see on parem, kui emotsionaalne rahuldus, mida võib toidust saada.” Enamus kaaluprobleemides olijaid söövad kehvade emotsioonide katteks, siit ka TMK emotsioonde vabastamise tehnika kasulikkus just nende inimeste jaoks.

Ihadest vabaks

“Varem süües kasvas isu, sest positiivsed emotsioonid said tuld juurde. Mul pole toitumiskava, mis oleks paika sunniga pandud ja samas mul üldse kaalutõusu ei esine, olgu jõulud või muud tähtpäevad. Ma ei uskunud, et sel teemal ei tule üldse silma peal hoida, et täielik vabadus on võimalik,” räägib endine buliimik. Nüüd suudab Aigi õpetada ka teistele, kuidas tema oma toitumispõrgust pääses. “Olen vabastanud kõik emotsioonid, mis panevad sööma ja mõtted, mis ütlevad, et seda on vaja ja seda mitte. Tundub, nagu peaks loobuma millestki, piirama end, kuid tegelikult piirangud ei vabasta.”

Varem ei olnud naisel arsti nõuandeid lihtne täita – kui on tugevad ihad, on keeruline toidusedelist asju välja lülitada ja teed pärast keelatu topelt tagasi. “Minul ei ole enam ihasid,” räägib Aigi, kes oma toitumisprobleemidest on lausa romaani kirjutanud. “Iha emotsioonile järgi andes see kasvab. Kui iha emotsioon vabastada, kaob ära “õudsalt tahan”, aga see ei tähenda, et ma ei võiks mõnd head toitu süüa. Kui süüa seda ilma emotsiooni tagakihutamata, taandub asi keha toitmisele. Ikka söön, kui on ülimõnus vahukoore šokolaadi vaarikatega torditükk laual. Keegi ei taha olla eunuhh, kes emale emadepäeval külla minnes ültleb, et ma ei taha sinu tehtud kooki. Kui iha ei ole, paned tüki suhu, keha hakkab ise andma mingil hetkel teada, et tal on küll sellest heast, mida sa talle andsid. See on kooskõla oma sisemaailmas toimuvaga, harmooniline olukord. Kreenis on olukord, kui saad tüki kätte, ühest tükist ei piisa ja lähed pärast sööd veel mitu tükki. Iha ei ole võimalik kontrollida, seda saab ainult vabastada, siis iha kontroll sinu üle kaob ära.”

Neetud olukord

“Ma alati imetlesin inimesi, kes võisid võtta ühe torditüki ja poole peal öelda, et rohkem ei jaksa,” on Aigi erakordselt avameelne.  “Mina suutsin ennast mässida hoopis hullemasse olukorda, kui lihtsalt magusaisu. 30 aasta jooksul olin ikka tõelises toidusõltuvuses. Juba lapsena avastasin, et suhkrul on tuimestav mõju. Ma ei armastanud magusat, kuid märkasin, et seda palju süües teeb see tuimaks. Teisemeas juba hakkasin kartma, et lähen paksuks. Kehakaal 16 aastaseks saades hakkaski tõusma, sest liialdasin juba päris kõvasti toiduga, eriti magusaga. Aastaid olin hädas. Omandasin liigse trennimise, et kiiresti alla võtta. Igasugu näljutamisfaasid said läbitud, karm distsipliin pärast järgiandmissööste, kuni varasetes 20ndates avastasin buliimia. Meenus, et lapsena läks süda pahaks bussis ja pärast oli hea olla. Omaarust leiutasin uue meetodi ja oksendasin toidu välja peale söömist. Alguses tekkis vilumus ja siis harjumus.”

30ndate alguses oma tele- ja näitlejakarjääri tõttu mõistis naine, et peab sellest probleemist vabanema. “See õõnestas tervist, õõnestas suhteid ja rahakotti samuti,” tunnistab Aigi. “Oli välja kujunenud olukord, kus magusasuutäiest vallandus sarnaselt alkoholismiga täiesti kontrollimatu reaktsioonide ahel. Lähed koju, sööd edasi, kogused on hirmuäratavad, kusjuures iiveldust ei teki, sööd kuni füüsis mahutab. Kui enam ei mahuta, kutsud esile oksendamise ja see on ka vahel päris raske, sest keha ei taha seda enam teha. Halvimal juhul hakkab see peale väljaoksendamist kohe uuesti peale. Tsükkel võib koosneda mitmest toiduväljutamisest. Hoiad end sõrmenukid valged toidust eemale, siis annad hetkeks järgi ja juhtub selline krahh, et toibud mitu päeva. Buliimiat põdeval inimesel on millegi pärast selline komplekt emotsioone, selline tsükkel kordub perioodiliselt. Neetud olukord.”

Emotsioonisõltlaste doosid

New Yorkist tulles alistas Aigi esmalt TMK tehnikatega muidu ravimatuks peetava buliimia, kuid ülesöömine jäi. “Ikkagi jõulude ajal oli väga halb olla, sest olin väga palju söönud, kohe häbi öelda, et kas kutsuda kiirabi või mitte,” kirjeldab ta. “Siis võtsingi ette ülesöömise. Läks aasta, et sõltuvus läbi hammustada ja sellest täielikult vabaneda. Söömisega seondub nii palju positiivseid emotsioone. Inimene on aga emotsioonisõltlane. Süües saad hetkega paari euro eest korraliku heaolu doosi. Kui kõrvalmõjusid poleks, võiks see olla ideaalne elu negatiivsete pooltega toimetuleku mehhanism.” Nii muutub söömine enesetunde loomise ustavaks abiliseks.

“Aasta jooksul oli hirm, et kui vabastan positiivsed emotsioonid endast, siis mis mulle jääb,” tunnistab Aigi. “Julgesin vabastada need mõnnad emotsioonid ja nende alt tuli ootamatu ja isegi suurem rahulolu. Kui anda kehale, mis ta tahab ja nii palju kui tahab, keha tänab sind, tekitades ülimeeldiva rahulolus kümbleva füüsilise seisundi, mis püsib pikalt. Vastupidi sellele, kui täidad iha käske. Emotsioon ei saa süüa, keha on lõpuks see, kes sinu poolt temasse hoopis valel eesmärgil topitut käitlema peab. Emotsiooni ajel tekib mingi kaif hetkeks, see kaob ära, aga sa sööd, sest iha pole vaibunud. Kiire heaolu, kuid pikk kannatus järgneb. Kui teha keha vajaduste järgi, kestab heaolu seni, kuni kõht saab reaalselt tühjaks. Loomulik nauding on peidus emotsioonide ja ihade all. Koostöö kehaga tasuks on mõnus olemine oma füüsises.”

Vabanemise pidupäev

Toidusõltuvustest vabanes Aigi lõplikult kaks aastat tagasi. “Läksin jõulude ajal ema juurde ja märkasin, et ma ei taha enam üle süüa,” kõneleb ta oma paine lõpuhetkest. “See oli nagu vabanemise pidupäev – peale 30 aastat oleksin nagu armunud elusse! Nii vaba tunne oli, oht üle süüa, mis oli kogu aeg varitsenud, oli läinud. Olin selles vabaduse eufoorias mitu kuud. Ükskõik kuhu läksin, sõin mõõdukalt ja nii, et oli ülihea olla.” Aigi on tänulik oma õpetaja Ingvar Villidole. “Tema on mind sellest mülkast välja aidanud,” tõdeb Aigi. “Ma ei suuda teda muul viisil tänada, kui andes temalt saadud õpetusi edasi teistele abivajajatele. Sest tean omal nahal, kui täiuslikult need toimivad.”

Teadmise, et tõesti kõik sõltuvused tema elust läinud on, sai Aigi läinud suvel hoopis ehmatava kogemusega. “Olin arsti juures ja arst ning tema abiline hakkasid rääkima väga musti stsenaariume minu tervise kohta,” meenutab naine, kelle säravast väljanägemisest ei oskaks tõsist tervisehäda oletadagi. “Sõnulkirjeldamatu, mida ma siis tundsin. Märkasin, kuidas hunnik emotsioone tekkis – pettumus, ebakindlus, mõttetus. Võtsin aga kuuldut kui päästikut, mis käivitab need emotsioonid ja hakkasin vabastama kõike, mis minus kerkis, kuni pidin uuringute tulemusi ootama. Sain aru, et mõtted ja emotsioonid, mis minus käivituvad ei ole mina. Kuigi need uudised ongi halvad, ei pea mina end hetkel halvasti tundma. Kaks päeva järjepidevalt vabastasin. Lõpuks tundsin end ülirahulikult. Vaatasin kõik stsenaariumid üle – ükski, ka kõige mustem, ei tekitanud hirmu. See oli murdeline hetk minu jaoks. Tavaline olnuks langeda läbielamistesse. See oli mu elus midagi väga uut.” Uuringutest selgus mõne nädala pärast, et ei olnudki midagi liiga hullu.

Peatselt pärast seda tegi Ingvar Villido Aigile ettepaneku õpetada sõltuvustega hädas olijaid.

Märtsis 2018 korraldabki Aigi Vahing esimesed Teadliku Muutuse Kunsti I-II kursust inimestele, kes soovivad vabaneda söömisega setotud, aga ka muudest sõltuvustest. Õigust õpetada enda loodud unikaalset ja maailmas ainulaadset TMKd on Ingvar Villido tänaseks andnud Eestis vaid kolmele inimesele. “Sain õiguse õpetada, sest ma olen vabanenud kõigist end 30 aastat painanud sõltuvustest täielikult,” teab Aigi, kui ebatavaline tema uus algus on. “Minu jaoks koosnes elu mingil ajal ainult sõltuvustest: ületöötamine, toitumishäired ja suhtesõltuvus. Kursuste läbimine üksi lahendust ei anna, pead endaga väga teadlikult tööd tegema ja minul kulus selleks kuus aastat.”

Aigi oskab kõigis sõltlastes näha nende probleemi tegelikku sügavust: “Ma suudan neid inimesi mõista ja samas pakkuda vabanemist, mis on tõeliselt toimiv. Inimene, kellel on sõltuvus kogeb seda spetsiifilise mehhanismina, mille haare on meeletu. Küsitakse: nii intelligentne inimene, kuidas ta kasiinos käib? Kuidas on võimalik, et sul on sellised kired? Ma tean, kui tugev sõltuvusmehhanismi haare on. Sa küll tead, et sul on püss otsa ees, kuid sa ei saa seda vältida. Kõik, kes ise on sõltlased, teavad kui keeruline olukord tegelikult on, kuidas ei saa asja, mille kahjulikkust sa ju tead, ometi tegemata jätta. Mind innustab selle kursuse õpetamise puhul teadmine, et TMK annab sõltlastele tõelise vabanemise. Kui olin New Yorkis sõltlaste programmis, siis seal lubatakse, et sa kunagi ei saa terveks, ainult lülitad oma deemonid ohjesse. TMK aga vabastab mistahes sõltuvuse täielikult.”

Teadliku Muutuse Kunsti (TMK) meetod kuulub Ingvar Villido poolt loodud unikaalsesse isikliku arengu programmi Human 2.0. Programm võimaldab omandada uued põhioskused oma elukvaliteedi iseseisvaks tõstmiseks. Human 2.0 on inimene, kes on õppinud kasutama teadlikkust oma igapäevaelu põhilise juhtiva vahendina, teab oma tegelikku identiteeti, oskab iseseisvalt vabaneda kahjulikest harjumustest, emotsioonidest ja mõtetest, on loov, tegus ja efektiivne.

Miljardid inimesed maailmas kogevad iga päev viha, rahulolematust, ärevust, kadedust, kurbust, üksindust, pettumust, jõuetust, mõttetust, alandust, frustratsiooni, mahajäetust ja muret. Neile ei anna rahu minevikusündmused või tulevikukujutlused. Selliselt elatud elu on täis pidevalt vahelduvaid pisiprobleeme. Me peame pisiprobleeme tavalisteks ja mööduvateks. Tegelikult on nad kroonilised. Pole garantiid, et ühel päeval ei kasva mõni sinu pisimuredest suureks lahendamist vajavaks probleemiks. Suuri probleeme ei suudeta sageli aga lõpuni lahendada, mis põhjustab kannatusi.

Tänaseks päevaks on tuhanded inimesed tänu Teadliku Muutuse Kunsti meetodile nii oma väikestest kui suurtest probleemidest täielikult vabanenud. Nad on õppinud oma probleemidest ise vabanema. Näiteks oskavad kursused läbinud ebameeldiva jutuajamise jooksul teisele märkamatul moel vaid mõne sekundiga vabaneda häirivatest negatiivsetest emotsioonidest ja mõtetest vabaneda. Tulemused on püsivad.

Loe lisainfot Aigi Vahingu TMK I-II kursuse kohta siit.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
  • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X