Juuli

Mis on Teadliku Muutuse Kunst, kas see kunst on kõigile mõistetav ja kättesaadav ning jõukohane? Tegemist on õpetusega, mille on välja töötanud joogateaduste õpetaja, Ingvar Villido. Vikerraadio. Huvitaja saatejuht: Krista Taim, 7. juuli 2016

Juuni

Praegu ei näe ma ühtegi asja, mis meid rikkaks teeks
Võidujooks ajaga on lõppenud, tegutsemisefektiivsus on kordades tõusnud, närvid on korras, ärid lähevad hästi - nii kirjeldab Ingvar Villido intervjuus piiravatest hoiakutest vabanenud loovat ettevõtjat.
Äripäev, Vilja Kiisler, 9. juuni 2016

Märts

Väidetavalt on murevaba elu tõepoolest käegakatsutavam kui kunagi varem ja seda tänu Eestis välja töötatud õpetusele.
Pealtnägija, saatejuhid: Mihkel Kärmas ja Piret Järvis, 2. märts 2016

Veebruar

Ingvar Villido: iseendana elades oledki juba õnnelik ja saad välja lõputust õnnelikuks saamise ringist
Teadliku Muutuse Kunsti õpetaja Ingvar Villido räägib lisaks õnnele sellest, miks me end pidevalt teistega võrdleme ning kuidas sellest vabaneda, egoismist ja para-minast, alaväärsuskompleksist ning elutervest eneseväärtustamisest.
Alkeemia 2. veebruar 2016

Hallo, Kosmos! lisa: Ingvar Villido egoismist, võrdlemisest, õnnelikkusest.
Külaliseks on Teadliku Muutuse Kunsti õpetaja Ingvar Villido.
Raadio 2, saatejuht: Ingrid Peek, 01. veebruar 2016

Jaanuar

Hallo, Kosmos! 249: Ingvar Villido radikaalsest eneseuuendamisest
Külaliseks on Teadliku Muutuse Kunsti õpetaja Ingvar Villido.
Raadio 2, saatejuht: Ingrid Peek, 31. jaanuar 2016

Juuni

Kuidas saavutada võimalikult palju, tehes võimalikult vähe
Väsimus. Unetus. Pidev pinge. Tervis jukerdab. Suhted lähevad sassi, sest närv on kogu aeg püsti. Praktilise teadlikkuse õpetaja Ingvar Villido aitab veidi teisel moel kui tavalähenemine lahti mõtestada selle seisundi põhjusi ja leida võimalusi läbipõlemise vältimiseks ning stressist väljatulekuks.
Director, Inga Raitar, juuni 2015

Ville Jehe, teadlikkuse kasutamise eeliste praktiline tõestus
Enamikule inimestest, kes Ville Jehega (45) kokku puutuvad, tundub üleloomulikuna, kuidas ta suudab nii paljusid valdkondi ja teemasid elus ühendada, paralleelselt hallata ja täpse tähelepanuga juhtida. Jehe tulemuslik toimimine tõestab: teadlikkus annab äris eeliseid.
Director, juuni 2015

Juuli

Emotsioonid
Emotsioonid, mida tunneme, on reeglina kultuuris omandatud reflektoorsed automatismid, mida me ei valitse. Emotsioonide mõju saab avastada näiteks läbi järgmiste küsimuste: Kas tunnen end stabiilse ja rahulolevana? Kas ma kardan? Kas süüdi on teised või minu enda üleskerkivad emotsioonid? Hea on emotsioonide olemust paljastav küsimus: Kas emotsioonid on arukad? Kas sooviksid osadest emotsioonidest täielikult vabaneda? Kujuta ette, et Sul ei olegi enam emotsioone - oled neist vaba. Just emotsioonide tõttu takerdud, heitled, kaotad selge mõtlemis- ja tegutsemisvõime, teed otsuseid, mida hiljem kahetsed jne. Tundub võimatu ja uskumatu? Ei, see on vägagi reaalne ja igaüks saab seda teha ise.
Klassikaraadio, Traditsiooni Tarkus, autor: Peeter Liiv, 29.07.2015.

Aprill

Seks – kas vaimne või füüsiline akt?
Mis paneb inimese seksi nii oluliseks pidama, selle kohta on praktilise teadlikkuse õpetajal Ingvar Villidol huvitav vaatenurk.
Ajakiri Naised, Targa mehe nõu, aprill 2015

Loe artiklit

Märts

Emotsioonid - inimkonna suurim sõltuvus
Enamasti me ei teadvusta, mis jõud meie elu igapäevaselt juhivad. Praktilise teadlikkuse õpetaja Ingvar Villido sunnib hetkeks vaatama enda sisse, laskma silme eest läbi, mida iga päev teed ja selle valguses mõistma, kui palju ja mis suunas juhivad sinu elu emotsioonid.
Ajakiri Naised, Targa mehe nõu, märts 2015

Loe artiklit

Veebruar

Inimene 2.0 ehk teadlik inimene
Üks Eesti huvitavamaid koolitajaid Ingvar Villido on õpetanud tuhandeid inimesi oma sisemaailma tundma ja seda muutma.
Eesti Ekspress, KoolitusEkspress, 18. veebruar 2015

Juuni

Teadlikkuse arukas kasutamine - imerohi kõikide hädade vastu
Kuidas arukuse kasutusmäära kasvatada? Sissejuhatav loeng Ingvar Villido poolt välja töötatud kursuste seeriasse Teadliku Muutuse Kunst.
Lilleoru avatud uste päeval, 7. juunil 2014

Veebruar

Pikaealisuse saladus
Heaolu saab luua oma sisekeskkonda muutes. Ehk kui seal puuduksid vastureaktsioonid väliskeskkonna ärritajatele, kas ärrituksid?
Ingvar Villido ajakirjale Sensa, veebruar 2014

Loe artiklit

Juuni

Teadliku Muutuse Kunst - kust sai alguse ja miks?

Mida tähendab "Muuda oma sisemaailma ja maailm sinu ümber muutub" ja kuidas seda teha? Tutvustab Ingvar Villido Lilleoru avatud uste päeval juunis 2013

Ingvar Villido – Uue Ajastu suursaadik
Kahekümnendat sünnipäeva tähistava Lilleoru keskuse asutaja ütleb, et inimene sõltub liiga palju emotsioonidest.
Eesti Ekspress, Tiina Jõgeda, 27. juuni 2013

Hallo, Kosmos! 133: Ingvar Villido - Teekond teadliku elu poole
Saatekülaliseks on Lilleorule aluse pannud Babaji kriya jooga õpetaja Ingvar Villido. Teemad: Lilleoru 20. juubeliaasta, AVATUD (Teadlikkuse Rakendamise) kooli rajamine, Enesemuutmise Kunst (Teadliku Muutuse Kunst), joogateadusest pärinev 5-keha süsteem, jne.
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 9. juuni 2013.

Karma - kallistab või karistab?
Karma on Ingvari sõnul mitte mõiste, vaid protsess ning see kehtib mitte ainult inimeste, vaid kõige olemasoleva: looduse, aatomite, mille iganes kohta. Midagi tehes me muudame ning see, mille kallal me midagi teeme, ei ole pärast seda enam endine, kaasa arvatud me ise...
"Üks", Marika Makarova, 2013

September

Nädala Alkeemik: Ingvar Villido
Ingvar Villido on tegelenud praktilise eneseuurimise ja -arendamisega aastast 1982. Alkeemiale rääkis ta kannatuste ületamisest, karmast ja selle muutmiste võimalustest ning kuidas omandada tehnikad, mis annavad igaühele võime teadlikult hallata ja vajalikul viisil muuta just tema elu.
Alkeemia portaal, 17. september 2012

Juuni

Hallo, Kosmos! Kuhu kulged, inimene?
Festivalil "Hallo, Kosmos!" salvestatud vestlusringis "Kuhu kulged, inimene?" osalesid Peeter Liiv, Ingvar Villido ja Alar Tamming.
Raadio 2, saatejuht: Ingrid Peek, 19. juuni 2011.

Juuni

Ime, kes elab meie hulgas
Ingvar Villido (49) kohta on väga raske üldmõistetavalt kirjutada, kes ta on. Joogi. Vaimne õpetaja. MTÜ Lilleoru juht. Kehastunud valgustunu. Ehk polegi seda inimese kehasse sündinud imelist olendit vaja sõnadega määratleda. Ingvar ise ütleb lihtsalt: “Kasutage mind, kui ma juba siin olen.”
Anne ja Stiil, Inga Raitar, 8. märts 2011

Juuli

Hallo, Kosmos! Ingvar Villido
Külaliseks on müstik ja joogaõpetaja Ingvar Villido.
Raadio 2, saatejuht Ingrid Peek, 11. juuli 2010.

Juuni

Inimene sõltub liigselt emotsioonidest
Ingvar Villido on öelnud, et põhiliselt on inimese hädade põhjuseks valesti kasutatud emotsioonid. Paraku tunneb inimene enda emotsioone vähe, hoolimata sellest, et need on kõiki tegevusi läbiviivad jõud. Ingvar õpetab, kuidas nende jõududega oskuslikult ümber käia.
"Bioneer", Greta Kaupmees, 29. juuni 2010

November

Surmast ja uuestisünnist
Elu, mida inimene elab, sisaldab endas eelmises elus tehtud vigu ehk eelmine elu on tinginud praeguse elu. "Keskenduda tuleb hea tegemisele," kinnitab Ingvar Villido. "Sellega valmistab inimene ette järgmise elu põhjuseid." Karma seadus lihtsustatult võiks kõlada: mida külvad, seda lõikad. "Surmaks tuleb valmistuda juba elu ajal," räägib Villido. Inimesed on avastanud erinevaid teid, kuidas surra. Joogalikust prismast vaadatuna algab suremine inimese vitaalse keha muutumisega. Energia lahkub füüsilisest kehast ning too jääb toiteta. Energia väljaliikumist on inimesed kogenud valgustunnelis liikumisena. Saates tuleb juttu surmast ja uuestisünnist, surmalähedastest kogemustest; Raymond Moody jt. Tiibeti Raamat Elust ja Surmast. Kas kristlusel ja taoismil on õigus, et enamus inimesi elab vaid üks kord? Elu jätkumine surmas: eeter-, astraal- ja kausaalkeha surmaprotsessis. Klassikaraadio, Traditsiooni Tarkus, autor: Peeter Liiv, 12.11.2009.

August

Isiklikust küllusest ühise toimetulekuni
Kogukonnarahvad ja konkurentsirahvad  üksiklased ja koostegijad. Konkurentsiühiskondade sotsiaalne egoism ja "masside" õpitud abitus  selle põhjused. Firmade humaniseerumine. Ökokülade vaesus  selle ületamine. Kogukond contra Korporatsioon? Rahvusvaheline panganduskogukond kui eeskuju? Kuidas omandada julgust olla loov? Usaldus ja koostöö Kogukonna ja Riigi suhetes  inimeste julgustamine ja kaasamine.
Klassikaraadio, Traditsiooni Tarkus, autor: Peeter Liiv, 05.08.2009.

Juuli

Kehaenergiad
Millised on meie põhilised kehaenergiad india jooga ja taoismi valgusel? Inimese joogalik mudel. Mis on kundalini-energia? Millised on selle tõusmisega kaasuvad viljad ja ohud? Kuidas käsitleb jooga seksuaalenergiat? Mida õpitakse Lilleorus praegu jooga valdkonnas? Teadvelolult iseendasse.
Klassikaraadio, Traditsiooni tarkus, Peeter Liiv, 29.07.2009

Märts

Ingvar Villido õpetab leidma teed iseendani
Tavaliselt peavad inimesed enda identiteediks mõtteid, emotsioone, hoiakuid, nime jms. Identiteedist hoitakse kramplikult kinni – see juhib elu surmani. Eesti Ekspress, Maris Sander, 8. märts 2007

Märts

Inimene ja jooga
Vikerraadio, Ööülikool, toimetaja: Jaan Tootsen, 11. märts 2006

Märts

TRADITSIOONI TARKUS. Lilleoru kommuun
Klassikaraadio, Traditsiooni tarkus, Peeter Liiv, 2005

Jumala leidmine iseendas
Raadio Ööülikool, toimetaja: Jaan Tootsen, 2004

Ingvar Villido: Vabadus tähendab teadlikkust maailma loomisest
Päikesetuul, küsitleja: Peeter Liiv, 2000

Loe artiklit
Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
  • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X