22. detsember 2018
Human 2.0

Kuidas kiirelt rahu juurde saada?

Ingvar Villido käsitles Teadlikkuse Rakendamise Koolis, Lilleorus toimunud loengus paljudele olulist teemat – rahu.

Rahu tehtud tegevustest

Alati kui me midagi ära teeme, tunneme rahu, alustas lektor. Ja kuna elu koosneb tegevustest, võib öelda, et iga tegevuse tagajärg ongi rahu.
Täna oleme aga keskendunud pigem tulemustele. Ja rahu, mis käib tegevuse lõppemisega kaasas, jääb meil sageli kahe silma vahele.

Meid huvitavad tegevuste tulemused, sest need saab seinale riputada. Rahu ei saa seinale riputada. Küll aga saab rahus jätkata. Saab keskenduda rahule – rahu jätkuvale tundmisele. See on üks viis, kuidas kiirelt rahu juurde saada.
Et need rahuhetked on aga harilikult nii üürikesed, ei tee me sellest enamasti numbrit. Me ei keskendu rahule. Mida aga kasutame, seda saamegi. Kasutame rahu, saame rahuliku elu. Kasutame rahulolematust, saame vastava elu, jne.

Iga inimene otsib rahu

Rahu on hästi oluline, jätkas lektor. Iga inimene otsib rahu. Kui rahu ei leita, näitabki see kui kaugel me rahust oleme. Teine viis, kuidas kiirelt rahu saavutada, on loobuda asjadest, mis rahu rikuvad.

Mis asjad need võivad olla?

Me tunneme rahu ka siis, kui meil on rahulikud mõtted ja emotsioonid. Tavaliselt on nii, et kui saame mõnest halvast asjast lahti, kogeme rahu. Ja kui me saame mõne hea asja juurde, kogeme rahu.
Kes on aga õppinud vabastama mõtteid ja emotsioone, kogeb koheselt rahu, kui vabastab rahutu mõtte või emotsiooni. Kui tavaliselt peame rahu saavutamiseks tegema suuri pingutusi, siis mõtteid ja emotsioone vabastades saabub rahu kohemaid.
Kas rahu lõpus või rahu kohe alguses? Kumb on efektiivsem? Lektor rõhutas, et need on täiesti erineva efektiivsusega ja pikkusega teed.

Rahu nädalatega või rahu sekunditega?

Võrdluseks: tavaliselt läheb kaks-kolm nädalat, et mingi asi valmis teha ja rahu saada, aga emotsiooni või mõtte vabastamine võtab aega kaks-kolm sekundit. Kolm nädalat saab hoida kokku.
Kui vaadata meie eluaega, mis on ju loetud, võib rahulikkuse saavutada ebatraditsiooniliste viisidega kordades kiiremini kui traditsiooniliste viisidega.

Kui rahu käes, mis siis edasi?

Võib tekkida küsimus, et kui rahu on olemas, kas siis pole vaja enam midagi teha?

Lektor tuletas meelde, et jutt käib inimese enda rahust – see on inimese enda sees. Nö sisemine rahu. Kes on selle saavutanud ja suudab seda tallel hoida ning selles jätkata ja mitte klammerduda kõige selle külge, mis rahu rikuvad, võib kogu aeg rahus olla. See inimene võib teha mida iganes on vaja teha – olla sisult sügav ja teha väliselt tavalisi asju.

Olgu Jumala rahu sinuga, öeldakse eesti keeles.

Ingvar Villido loengust "Eneserealisatsioon ja tee Jumala juurde – milleks seda vaja on ja kellele?" Lilleorus 11. detsembril 2018

Kui tunned huvi, kuidas vabastada emotsioone ja mõttemustreid, uuri lähemalt koolituste kohta siit.

Ostukorv Toode ostukorvist eemaldatud. Tühista eemaldamine.
  • Ostukorv on tühi. Vali välja sobiv toode ja lisa ostukorvi!
X